Skip to content
Menu
ODKAZ DÚHOVEJ KAVIARNE: TY EŠTE ŽIJEŠ?

Všimol som si, že do diskusie pod predchádzajúcim statusom sa zapojil aj vlajočkami obve…
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
ODKAZ DÚHOVEJ KAVIARNE: TY EŠTE ŽIJEŠ?

Všimol som si, že do diskusie pod predchádzajúcim statusom sa zapojil aj vlajočkami obve…

ODKAZ DÚHOVEJ KAVIARNE: TY EŠTE ŽIJEŠ?

Všimol som si, že do diskusie pod predchádzajúcim statusom sa zapojil aj vlajočkami obvešaný aktivista bratislavskej kaviarenskej scény, čo z nejakého nevysvetliteľného dôvodu drží smútok za RTVS; zrejme preto, lebo sa končí progresívna éra jej neduživej existencie. Vraj Peter Malec sa volá a napísal: „Stále sa divím, že ešte žiješ.“

Peter Malec sa volal bývalý riaditeľ STV. V prvej dekáde tohto storočia bol aj prvým podpredsedom Rady STV. Možno ide o tú istú osobu. Neviem. Viem však, že Peter Malec, o ktorom píšem, sa identifikuje so spoločenským prúdom, čo sa domýšľavo považuje za najslušnejší výkvet Slovenska.

Chápem, že slušné, dúhové, humanistické a dobrosrdečné kádre progresívnej Kominterny by zrejme potešilo, keby mi už dlho na hrobe kvitli fialky alebo mi naň srali holuby, ale akosi im v tom nemôžem ani nechcem vyhovieť. Je to odo mňa akiste neodpustiteľná trúfalosť, len tak žiť si a vyvolávať údiv v mysliach tých, čo sa ako ovce na zabrechanie honelníkovho psa označkujú heštegmi All For Jan, ukrajinskými aj dúhovými vlajočkami a vycapia si na Facebook čiernu machuľu za RTVS.

A tak si kladiem otázku, či mám poznámku pána Malca chápať ako varovanie progresívno-dúhovej-pravdo-láskovej-hodnotovo-citlivo vnímajúcej kvázi elity, lebo si politicky nekorektne púšťam hubu na špacírku. Neviem.

Pán Malec, s ohľadom na váš zrelý vek sa nečudujem, že žijete, naopak, som rád, že sa tešíte dobrému zdraviu a prajem vám, aby vám to ešte dlho vydržalo. Hádam len negatívne neovplyvní kvalitu vášho života okolnosť, že si dovolím nejakú chvíľu požiť tiež.

Ďateľ on Facebook