Skip to content
Menu
Obvinenému, ktorý sa vyhrážal predsedovi Nitrianskeho kraja Becíkovi, nariadili dohľad
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Obvinenému, ktorý sa vyhrážal predsedovi Nitrianskeho kraja Becíkovi, nariadili dohľad

Obvinenému, ktorý sa vyhrážal predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislavovi Becíkovi (Hlas-SD) zastrelením, nariadil súd dohľad probačného a mediačného úradníka.

Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa nitrianskeho krajského súdu Lena Kiradžiev. Obvinenému súd uložil napríklad aj zákaz vycestovať do zahraničia alebo piť alkohol.

“Súd konštatoval dôvodnosť preventívnej väzby, avšak dospel k záveru, že v danom prípade by na ochranu spoločnosti a zabránenie obvinenému v pokračovaní trestnej činnosti pripadalo do úvahy nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka za súčasného uloženia primeraných obmedzení a povinností,” uviedla hovorkyňa.

Lídrovi kandidátky Hlasu do eurovolieb Becíkovi sa vyhrážajú zastrelením, podal trestné oznámenie

Priblížila, že súd obvinenému uložil aj zákaz vycestovať do zahraničia, povinnosť pravidelne sa dostaviť k probačnému a mediačnému úradníkovi, zákaz styku s poškodeným a úmyselne sa k nemu priblížiť na vzdialenosť menšiu ako päť metrov, zákaz kontaktu s poškodeným v akejkoľvek forme a zákaz zdržiavať sa v blízkosti obydlia poškodeného.

“Zároveň uložil obvinenému zákaz požívať alkoholické nápoje,” dodala.

Becík podal trestné oznámenie, ktorého dôvodom boli vyhrážky zastrelením. Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja je zároveň poslancom Národnej rady a lídrom kandidátky strany Hlas-SD do eurovolieb.

 

Zdroj: HN