Skip to content
Menu
Nový športovo-oddychový areál v Zákysučí otvorený pre všetkých
publikované: 14 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Nový športovo-oddychový areál v Zákysučí otvorený pre všetkých

Občianska hrdosť a radosť ožiarila tváre obyvateľov Zákysučia, keď minulý deň mesto oficiálne otvorilo nový športovo-oddychový areál.

Ako informuje mesto Krásno nad Kysucou, tento nový prírastok v mestskej komunite je naozajstným pokladom, ktorý by mnohé väčšie sídliská mohli závidieť.

S rozkošným pozadím brehu rieky Kysuca, mesto vytvorilo priestor, ktorý ponúka aktivity pre všetky vekové kategórie. Rodiny s malými deťmi ocenia nové detské ihrisko s oplotením a lavičkami, kde sa môžu mamičky oddýchnuť a deti vyšantiť bez obáv. Okolo celého areálu prebieha chodník, ktorý zaručuje bezpečnosť a pohodlie návštevníkom.

Potešeniu sa tešia aj väčšie deti, pre ktoré je k dispozícii viacúčelové ihrisko s umelým osvetlením. Toto multifunkčné ihrisko je ideálne pre loptové hry, ktoré pritiahnu mládež na celé hodiny zábavy.

Pre tých, ktorí uprednostňujú aktívny oddych, mesto vybudovalo pumptrackovú dráhu, kde sa deti môžu vyšantiť na kolobežkách, korčuliach či bicykloch. Okrem toho, pre dospelých je k dispozícii workoutové ihrisko, kde si môžu posilniť svoje svaly a udržať sa vo forme.

V zátiší Vlčovského potoka, pre dospelých navrhli tri krbíky s príslušenstvom, kde si môžu obyvatelia grilovať či opekať dobroty a stretávať sa na rôznych posedeniach. Tento priestor je ideálny na rodinné pikniky alebo stretávania s priateľmi.

Priestor je tiež vybavený hriadkami s nasadenou zeleninou a okrasnými rastlinami, ktoré prispievajú k estetike a biodiverzite miesta. Celý areál je zasadený desiatkami okrasných stromov, ktoré dotvárajú príjemnú atmosféru.

Tento ambiciózny projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpore Integrovaného regionálneho operačného programu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Primátor vyjadril nádej, že táto nová športovo-oddychová zóna nielen zlepší životný priestor obyvateľov Zákysučia, ale aj zvýši atraktivitu mestských bytov a ich hodnotu v budúcnosti.

Otvorenie tohto areálu je príkladom úspešnej revitalizácie vnútrobloku sídliska a dôkazom toho, že aj menšie mestá majú potenciál vytvárať miesta, kde sa obyvatelia môžu stretávať, oddychovať a pohybovať sa v príjemnom prostredí.

© Slovenský večerník/ilustračné foto