Skip to content
Menu
NOVÉ VÝVOJOVÉ CENTRUM V KOŠICIACH PRE 200 ŠPECIALISTOV
Regióny
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
NOVÉ VÝVOJOVÉ CENTRUM V KOŠICIACH PRE 200 ŠPECIALISTOV
Regióny

Spoločnosť MinebeaMitsumi v utorok (21. 5.) v Košiciach slávnostne otvorila nové vývojové centrum. Cieľom centra je rozšírenie výrobného programu a posilnenie vývoja nových produktov a aplikácií pre automobilový trh, ako aj vývoja elektromotorčekov pre priemyselné využitie. Pracovať by tu mohlo až 200 špecialistov.

Spoločnosť plánuje zintenzívniť spoluprácu s Technickou univerzitou v Košiciach a ďalšími uznávanými univerzitami, aby vytvorila živý ekosystém výmeny znalostí a technickej zdatnosti.

Nové R&D centrum sa bude špecializovať na vývoj priemyselných a automobilových riešení, ako aj na návrh a testovanie softvéru. Tým sa diverzifikuje a obohatí výrobné zameranie existujúcich závodov firmy v Košiciach.

Na otvorení nového vývojového centra sa zúčastnil aj viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda. Vo svojom príhovore vyzdvihol význam MinebeaMitsumi pre Košice a zdôraznil, že dlhodobým cieľom mesta je stať sa technologickým lídrom na Slovensku, čo poskytne uplatnenie vysokokvalifikovaným obyvateľom.

“Práve spolupráca s firmami, akou je MinebeaMitsumi, je cestou, ako tento cieľ dosiahnuť. Vaše prepojenie s košickými univerzitami a strednými školami je kľúčovou ingredienciou nášho vzájomného vzťahu, vďaka ktorému môžeme spoločne dlhodobo prosperovať. Vytváranie pracovných príležitostí s vysokou pridanou hodnotou nám môže pomôcť zastaviť odliv našich najtalentovanejších mladých ľudí. Aj to je úlohou medzisektorových platforiem, ku ktorým sa mesto Košice v poslednom čase pripojilo alebo ich spoluvytváralo. Najnovšou z nich je od januára tohto roku náš spoločný projekt s Košice IT Valley a Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou – nezisková organizácia BUSINESS KOŠICE. Jej prvoradým cieľom je podpora a propagácia ekonomického a urbanistického rozvoja mesta. Aby sme to dosiahli, spolupracujeme s našimi partnermi z ekonomického sektora na vytváraní medzinárodnej značky mesta schopnej prilákať a podporovať strategické investície a potrebné talenty,” uviedol viceprimátor.

Japonsko má so Slovenskom veľmi dobré vzťahy, čo dokazuje aj podpora prezidenta spoločnosti MinebeaMitsumi Yoshihisa Kainuma a veľvyslanca Japonska v SR Yasuhiro KAWAKAMI. Vyjadrili podporu Slovensku po útoku na predsedu vlády SR, pripomínajúc podobný útok v Japonsku, ktorý si vyžiadal život bývalého premiéra Šinzó Abeho. Tento akt solidarity posilňuje vzťahy medzi oboma krajinami.

Vzťahy medzi japonským veľvyslanectvom, japonskou spoločnosťou a mestom Košice prekvitajú. V roku 2019, pri príležitosti 100. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Japonskom a bývalým Československom, bolo v Košiciach vysadených 100 japonských čerešní. Mesto dostalo 50 stromov od Veľvyslanectva Japonska na Slovensku v spolupráci s MinebeaMitsumi. Zvyšných 50 stromov bolo vysadených v areáli spoločnosti neďaleko košického letiska. “Stromy sakury, ktoré pri tejto vzácnej príležitosti Košice dostali, sú pre mňa symbolom výnimočného vzťahu medzi Slovenskom a Japonskom,” skonštatoval viceprimátor.

Na obrázku môže byť 2 ľudia a text
Na obrázku môže byť 3 ľudia a text, v ktorom sa píše „Minebeati MH Passion mi“
Na obrázku môže byť 1 osoba a brada
Na obrázku môže byť 6 ľudí a text, v ktorom sa píše „MinebeaMitsumi Passion to Create Value through Differen Diffe“
Na obrázku môže byť 3 ľudia a dav
Na obrázku môže byť 2 ľudia, akordeón, dirndl a husle
Na obrázku môže byť reproduktor
Na obrázku môže byť 1 osoba a text, v ktorom sa píše „আাম 드 16.00 16 0:“
Opis fotky nie je k dispozícii.
Na obrázku môže byť 1 osoba
Na obrázku môže byť 6 ľudí a text
Na obrázku môže byť 1 osoba
©Slovenský večerník/ilustračné foto