Skip to content
Menu
NOVÉ DAŽĎOVÉ ŽĽABY NA TRŽNICI V NITRE
Regióny
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
NOVÉ DAŽĎOVÉ ŽĽABY NA TRŽNICI V NITRE
Regióny

Pokračujeme s postupnou obnovou mestskej tržnice v Nitre. Aktuálne prebieha výmena dažďových žľabov a kanalizácie.

Zamestnanci firmy začali práce do piatich dní od odovzdania staveniska. Na vnútornej strane tržnice vymieňajú dažďové žľaby a zvody, ktoré napájajú do existujúcej vonkajšej kanalizácie. Súčasťou zákazky sú aj menšie opravy pôvodných omietok, ktoré boli poškodené.

Stavenisko sme odovzdali 6. mája a práce na odvodnení a kanalizácii by mali byť podľa zmluvy hotové do dvoch mesiacov. Celková suma za tieto práce je 45 926 eur vrátane dane, informuje Mesto Nitra.

Inštalácia nových žľabov je ďalším krokom v postupnej revitalizácii tržnice, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. V posledných rokoch sa do obnovy tohto jedinečného miesta investovali desiatky tisíc eur, pričom časť finančných prostriedkov pochádzala z rôznych fondov. Boli vymenené desiatky historických okien, natiahnutá sieť proti holubom, vypracované projektové dokumentácie na odvlhčenie tržnice aj na gastro zónu, a dokončená prípravná dokumentácia na fasádu budovy.

Obnova tržnice v Nitre tak pokračuje, a my sa tešíme na ďalšie kroky, ktoré prispejú k zachovaniu a zveľadeniu tejto národnej kultúrnej pamiatky.

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „E 50 MESTSKA TRŽNICA 3,5 m“

Na obrázku môže byť 3 ľudia a Múr nárekov

Opis fotky nie je k dispozícii.

Na obrázku môže byť 2 ľudia, ulica a text

 

©Slovenský večerník/ilustračné foto