Skip to content
Menu
„Niet pochýb, že Michal Kovačič porušil novinárske povinnosti a interné CME usmernenia.
Aktuálne
publikované: 30 mája, 2024
Menej ako minútu min.
„Niet pochýb, že Michal Kovačič porušil novinárske povinnosti a interné CME usmernenia.
Aktuálne

„Niet pochýb, že Michal Kovačič porušil novinárske povinnosti a interné CME usmernenia. Počas svojej dlhej profesionálnej kariéry si nepamätám situáciu takéhoto neprofesionálneho a neprijateľného zneužitia vo vysielaní zo strany moderátora politickej relácie, ako minulý týždeň predviedol pán Kovačič. Využitím živého vysielania pre osobné ambície neporušuje len redakčné usmernenia, ale aj ohrozuje princípy slobody médií, je to neetické a nemožno tolerovať. Vzhľadom na túto udalosť plne podporujem rozhodnutie TV Markíza pozastaviť reláciu na letnú sezónu,“ píše Mahr a pokračuje.

„Nikdy sa neplánovalo, že sa Na Telo zruší – ako to bolo nesprávne interpretované médiami. Bolo oznámené, že relácia bude pozastavená pre zvyšok epizód pred svojou štandardnou a plánovanou letnou prestávkou. Po konzultácii s vedením a redakciou TV Markíza, som presvedčený, že Na Telo vráti po plánovanej prestávke – v novom formáte a samozrejme s moderátorom, ktorý sa správa profesionálne a nezneužíva svoju úlohu moderátora.“

„Pevne verím, že ani TV Markíza, ani CME neustúpia vonkajšiemu politickému tlaku, resp. tlaku jednotlivých novinárov, ktorí presadzujú svoju osobnú alebo politickú agendu. Redakčná rada CME bude aj naďalej veľmi pozorne sledovať redakčnú situáciu v TV Markíza a zabezpečí, aby redakcia bola viazaná zásadami uvedenými v Redakčných pokynoch CME. Všetky redakcie CME sú oddaní etickej a profesionálnej žurnalistike a princípom objektívnosti, nestrannosti a faktickú presnosť,“ uzavrel Mahr.

Stanovisko TV Markíza: Nebudeme ustupovať

Markíza vydala stanovisko k výzve časti jej zamestnancov. „Televízia Markíza ako súkromná televízna stanica, ktorá plne rešpektuje zákonný rámec upravujúci pravidlá televízneho vysielania v Slovenskej republike a podmienky z udelených oprávnení, ako aj nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva, konštatuje, že v žiadnom prípade nemôže – a ani nemieni – ustupovať ultimátam ohľadom svojej programovej štruktúry a personálnych otázok,“ píše TV Markíza.