Skip to content
Menu
Nepriateľ pokračuje v útokoch, Ukrajina ešte ovláda tri pätiny Vovčansku, hlási vicegubernátor
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Nepriateľ pokračuje v útokoch, Ukrajina ešte ovláda tri pätiny Vovčansku, hlási vicegubernátor

Ukrajinské sily ešte ovládajú tri pätiny pohraničného mesta Vovčansk v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny, ruské útoky ale neustávajú, uviedol dnes v ukrajinskej televízii zástupca šéfa oblastnej správy Roman Semenucha.

Vovčansk ruské vojská okupovali po invázii na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda ho oslobodila v septembri 2022 počas svojej protiofenzívy.

Jednoducho nás tu vyhladia. Ukrajinci na severe opisujú druhý útek pred Rusmi

“Ostreľovanie neustáva. Nepriateľ pokračuje v útokoch. Hlavne sa sústreďuje v smere na dedinu Lypci, Vovčansk a ľavé a pravé krídlo pri Vovčanoch,” uviedol Semenecha podľa portálu RBK-ukrajina. “Nepriateľ neustáva v snahe vytlačiť ukrajinské sily z mesta, ale to približne z 60 percent ovládajú ukrajinské jednotky, a teda útoky neustávajú,” vyhlásil.

Naopak ruské vojská podľa neho prerušili boje v smere na Kupjansk a na niektorých úsekoch ukrajinská armáda sama prešla do protiútoku, aby vylepšila svoje postavenie. Naďalej pokračuje ruské ostreľovanie pohraničných obcí.

Ruské vojská na začiatku tohto mesiaca prešli v Charkovskej oblasti do ofenzívy, čím otvorili nový front, ktorý má podľa analytikov hlavne roztiahnuť ukrajinské obranné línie v treťom roku vojny a oslabiť ukrajinskú obranu na ďalších úsekoch frontu.

Zdroj: HN