Skip to content
Menu
Nemecký zbojársky gigant Rheinmetall zvýšil štvrťročný zisk o 60 percent
publikované: 14 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Nemecký zbojársky gigant Rheinmetall zvýšil štvrťročný zisk o 60 percent

Nemecká zbrojovka Rheinmetall, ktorá vyrába napríklad tanky Leopard, zvýšila v tohtoročnom prvom štvrťroku prevádzkový zisk medziročne o 60 percent na 134 miliónov eur.

Firma, ktorá ťaží z rastu výdavkov na zbrojenie v súvislosti s inváziou ruských vojsk na Ukrajinu, to dnes uviedla v správe.

Trhová hodnota spoločnosti Rheinmetall sa od začiatku ruskej invázie viac ako štvornásobila. Po dnešnom zverejnení výsledkov však akcie spoločnosti oslabovali, pretože zisk zaostal za očakávaniami. 

Podľa analytikov zo spoločnosti Berenberg je to dôsledok oneskorenia v dodávkach munície a nákladných vozidiel, ktoré môže v druhej polovici roka dobehnúť, uviedla agentúra Reuters.

Zvyšovanie vojenských výdavkov praje investorom. Ich záujem o obranný priemysel strmo stúpol, ukazuje analýza

“Očakávame, že viac ako 40 percent celoročných tržieb príde vo štvrtom štvrťroku,” uviedla na tlačovej konferencii finančná riaditeľka Rheinmetallu Dagmar Steinertová.

Firma potvrdila, že celoročné tržby odhaduje zhruba na desať miliárd eur. V prvom štvrťroku sa jej tržby medziročne zvýšili o 16 percent na 1,58 miliardy eur.

Šéf Rheinmetallu Armin Papperger predpovedal, že jeho firma získa až tretinu zákaziek zo zvláštneho fondu na obranu v hodnote sto miliárd eur, ktorý zriadilo Nemecko v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

“Mnoho štátov potrebuje a bude potrebovať Rheinmetall na pokrytie prudkého nárastu dopytu po vojenskom vybavení,” uviedol Papperger.

“Budeme naďalej posilňovať svoju pozíciu vedúceho európskeho výrobcu munície prostredníctvom nových produkčných kapacít v mnohých krajinách. Výrazne tak prispievame k zabezpečeniu obranyschopnosti Ukrajiny,” dodal.

Zdroj: HN