Skip to content
Menu
Nemáte čas bežať do drogérie po make-up? Nájdite si ten dokonalý online pomocou jednoduchých trikov
publikované: 2 júna, 2024
3 min.
Nemáte čas bežať do drogérie po make-up? Nájdite si ten dokonalý online pomocou jednoduchých trikov

2.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Motortion Films).

Mnohé z nás si nevedia predstaviť, že by vyšli z domu bez líčenia. Často sa rozhodneme pre prirodzený vzhľad, a preto je výber správneho odtieňa krycej kozmetiky taký dôležitý. Ako si vybrať dokonalý make-up pre svoju tvár? Táto úloha nie je vždy jednoduchá, najmä pri nakupovaní online.

Ako si vybrať dokonalý make-up pre svoju tvár?
Foto: shutterstock/Motortion Films

Make-up je nevyhnutnou súčasťou každodenného líčenia. Používame ho na zakrytie nedokonalostí pleti, vyrovnanie jej tónu a zlepšenie nášho žiarivého vzhľadu. Pri prehliadaní internetu môžeme naraziť na množstvo novej kozmetiky, ktorá nás láka svojimi atraktívnymi cenami. Často sa ich vzdáme, pretože sa bojíme, že si kúpime nesprávny odtieň pre našu pleť. Na túto situáciu môžete zabudnúť, pretože máme pre vás rady, ktoré vám pomôžu pri budúcich nákupoch online.

Ako si vybrať farbu make-upu? Najdôležitejšie je poznať svoju pleť tváre

Správny výber make-upu nemusí byť zložitý. Stačí sa držať niekoľkých pravidiel a vždy budete môcť nájsť ten správny produkt pre vašu pleť. Poznáte svoju pleť? Ak ju chcete určiť, pozorne sa pozrite na svoje žilky na zápästí. Ak ich farba smeruje k zelenej, určite máte teplú pleť a mali by ste si vybrať kozmetiku so žltým pigmentom, v broskyňových alebo olivových odtieňoch. Vaša pleť je chladná, ak sa vaše žilky javia ako modré a mali by ste sa zamerať na chladné, béžové podklady s ružovými akcentmi. Ak sú vaše žilky modré aj zelené, ste majiteľkou neutrálnej pleti, takže by ste mali miešať chladné odtiene so studenými.

Pri výbere správneho make-upu pomôže vám test, ktorý ukáže, či máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť.
Foto: pexels/ Karolina Grabowska

Ďalším dôležitým krokom je určiť typ vašej pleti. Pomôže vám test, ktorý ukáže, či máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Na jeho vykonanie budete potrebovať kúsok zmatňujúceho papiera alebo vatový tampón. Papier si jemnými pohybmi pretrite po tvári (presne tak, ako keď si čistíte tvár). Ak je pokrytý výrazne veľkým množstvom kožného mazu, vaša pleť je mastná a musíte použiť zmatňujúci podkladový krém. Ak je na zmatňujúcom papieriku minimum oleja alebo nie je vôbec, máte suchú pleť a mali by ste investovať do krémových hydratačných podkladov. O zmiešanej pleti hovoríme vtedy, keď sa malé množstvo kožného mazu zhromažďuje len v T-zóne, t. j. na čele, brade a nose. Hľadajte stredne krycie make-upy, ktoré poskytujú saténový efekt líčenia.

Ako si vybrať dokonalý make-up online? Nie je to ťažké

Niektoré stránky ponúkajú online konzultácie, kde vám úplne bezplatne pomôžu kúpiť make-up, ktorý splní všetky vaše očakávania.
Foto: shutterstock/Myroslava Malovana

Ak sa vám podarilo určiť svoju pleť a typ pleti, máte k dispozícii tie najdôležitejšie údaje potrebné na výber make-upu online. Skôr ako sa však rozhodnete pre konkrétnu značku a typ výrobku, pozorne si prečítajte opisy a hodnotenia používateľov. Tam môžeme často získať rady a skutočné názory, napr. na farby a ich reprodukciu v reálnom živote. Na niektorých webových stránkach môžete naraziť na kalkulačky odtieňov. Tie sa oplatí používať, pretože často po zadaní parametrov vašej pleti program priradí ideálny produkt na líčenie práve pre vás.

Ak majú internetové obchody v ponuke sady vzoriek, neváhajte ani chvíľu. Zvyčajne stoja veľmi málo a umožnia vám vyskúšať správanie kozmetiky na vašej pleti a vybrať si správny odtieň. Niektoré stránky ponúkajú online konzultácie, kde vám úplne bezplatne pomôžu kúpiť make-up, ktorý splní všetky vaše očakávania. Nehanbite sa ich využiť, pretože vám to môže pomôcť vyhnúť sa omylu a vyhodeniu peňazí do koša.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Make-up sa v horúcom počasí rozteká? Pravdepodobne nepoužívate toto. Dokonca sa mi osvedčil aj na dovolenke v Egypte

Naneste pred líčením a váš make-up vydrží po zvyšok dňa. Niektoré máte doma

The post Nemáte čas bežať do drogérie po make-up? Nájdite si ten dokonalý online pomocou jednoduchých trikov appeared first on Vášeň v tebe.