Skip to content
Menu
Namiesto do koša som ich hodil do bazéna. Mám teplú a krištáľovo čistú vodu
publikované: 11 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Namiesto do koša som ich hodil do bazéna. Mám teplú a krištáľovo čistú vodu

11.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Opat Suvi).

Teplé a slnečné počasie v júni je vhodné na trávenie času vonku. Mnohí ľudia si v tomto mesiaci na svojich dvoroch postavia bazény, aby si mohli dopriať relax vo vode. Čo však môžete urobiť, aby ste vodu rýchlejšie zohriali a udržali ju krištáľovo čistú? Predstavujeme vám spoľahlivý patent.

Čo však môžete urobiť, aby ste vodu rýchlejšie zohriali a udržali ju krištáľovo čistú?
Foto: shutterstock/Opat Suvi

Hneď po postavení bazéna sa chceme čo najrýchlejšie dostať do vody. Bohužiaľ, počas prvých dní je príliš chladná na to, aby to bolo možné. Skôr ako miniete peniaze na špecializované vyhrievacie zariadenie, oplatí sa urobiť trik s odpadkovým vrecom alebo bublinkovou fóliou. Navyše bude vodná hladina krištáľovo čistá počas celej sezóny.

Čo môžete urobiť pre ohrev vody v bazéne? Trik s vrecom na odpadky

Každý chce, aby sa voda v bazéne ohriala čo najrýchlejšie. Bohužiaľ, aby sme sa vyhli prechladnutiu, počkáme niekoľko dní a až potom vlezieme do vody. Odteraz to tak už nemusí byť.

Všetci máme doma čierne vrecia na odpadky. Je dobré použiť tento výrobok na ohriatie vody v bazéne. Stačí ich len rozprestrieť na vodnú hladinu.

Všetci máme doma čierne vrecia na odpadky. Je dobré použiť tento výrobok na ohriatie vody v bazéne.
Foto: shutterstock/New Africa

Čierna farba neodráža slnečné lúče, takže voda sa začne zohrievať oveľa rýchlejšie. Je to lacný a jednoduchý spôsob, ktorý si nevyžaduje žiadne ďalšie investície. Okrem toho sa bazén neznečistí.

Nie len vrecia na odpadky. Do bazéna dajte bublinkovú fóliu

Neohrievajte vodu v bazéne len vrecami na odpadky, ale aj bublinkovou fóliou, ktorú môžete použiť aj v ďalšej sezóne. V tomto prípade je vhodné kúpiť väčší kus, ktorý ochráni celý bazén. Bude to vyzerať estetickejšie ako niekoľko vriec.

Bude to vyzerať estetickejšie ako niekoľko vriec.
Foto: shutterstock/Stocksnapper

Bublinky vo fólii účinne ohrievajú vodu a tiež zabraňujú padaniu lístia a iných nečistôt do nej. Nezabudnite však konce fólie pripevniť alebo upevniť k bazénu, aby ju neodfúkol vietor.

Metódy s vrecami na odpadky a bublinkovou fóliou sa oplatí používať nielen cez deň, ale aj v noci. V tomto čase sa do bazéna dostáva ešte viac nečistôt a hmyzu. Tieto dva materiály môžu tiež pomôcť minimalizovať tepelné straty počas chladnejších nocí, čo vám umožní dlhšie si užívať teplú vodu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Myslite na to pri kúpe bazéna a na záhrade strávite celé horúce leto

Zakalená a zelená voda v bazéne je minulosťou. Chlór už vôbec nepotrebujete. Existuje iný spôsob

The post Namiesto do koša som ich hodil do bazéna. Mám teplú a krištáľovo čistú vodu appeared first on Vášeň v tebe.