Skip to content
Menu
Námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov varoval, že USA sú blízko k fatálnej chybe vo svojich snahách vyrovnať sa s …
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov varoval, že USA sú blízko k fatálnej chybe vo svojich snahách vyrovnať sa s …
Námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov varoval, že USA sú blízko k fatálnej chybe vo svojich snahách vyrovnať sa s Ruskom a ukrajinským konfliktom. Reakcia Ruska na to, čo robia „klienti“ Washingtonu na Ukrajine, môže byť asymetrická a silnejšia, než očakávajú!

Vysoký diplomat v pondelok takto komentoval hlásené rozhodnutie USA nechať Kyjev používať americké zbrane mimo územia, ktoré Washington považuje za ukrajinské územie.

“Rád by som varoval amerických aktérov pred nesprávnymi kalkuláciami, ktoré môžu viesť k fatálnym následkom. Z nejakého nejasného dôvodu podceňujú, akej vážnej reakcii by mohli čeliť… Rusko môže na ukrajinský útok na svoje jadrové odstrašenie reagovať asymetricky, keďže Moskva bude brať USA na zodpovednosť. Úradníci vo Washingtone udelili Kyjevu povolenie na akékoľvek zločiny, akúkoľvek akciu a nepodnikli nič, aby obmedzili provokácie zo strany svojich klientov… Ale USA to nedostanú zadarmo a ponesú dôsledky!”

https://www.rt.com/russia/598695-ryabkov-us-fatal-miscalculation/

Martin Bago – blog – Telegram