Skip to content
Menu
Na sídlisku SNP v Považskej Bystrici vyrastie nové multifunkčné ihrisko
publikované: 26 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Na sídlisku SNP v Považskej Bystrici vyrastie nové multifunkčné ihrisko

Na sídlisku SNP v Považskej Bystrici sa začala výstavba nového multifunkčného ihriska, čím sa reaguje na požiadavky miestnych obyvateľov.

Tento krok zároveň plní sľuby mesta v oblasti rozvoja športovísk a detských ihrísk. Revitalizácia priestoru medzi bytovými domami 1459 a 1462 je dôležitá, pretože pôvodné ihrisko už nebolo v udržateľnom stave, informuje Mesto Považská Bystrica.

Práce na novom ihrisku budú prebiehať vo viacerých etapách. V prvom kroku sa rekonštruuje pôvodné basketbalové ihrisko, ktoré bude nahradené novým multifunkčným ihriskom s oplotením a povrchom z liatej gumy, vhodným pre rôzne športy. V druhej etape sa pripojí workoutové ihrisko a rekonštruuje sa aj pôvodné detské ihrisko.

Výstavba sa realizuje s podporou finančných prostriedkov z Ministerstva financií Slovenskej republiky a mestského rozpočtu. Aj keď môžu byť dočasné obmedzenia spojené s prácami na stavbe, cieľom je minimalizovať nepríjemnosti pre obyvateľov susediacich bytových domov.

Cieľom nového ihriska je poskytnúť deťom a dospelým priestor na aktívny oddych a športovanie vonku, čím sa zároveň podporuje zdravý životný štýl a odviazanie od počítačových obrazoviek. Iniciatíva na revitalizáciu tohto priestoru v sídlisku SNP vyšla od rodičov a získala podporu miestnych zástupcov. S plánovaným dokončením výstavby do konca roka by sídlisko SNP malo mať k dispozícii moderné a funkčné športovisko, ktoré poslúži celej komunite.

©Slovenský večerník/ilustračné foto