Skip to content
Menu
Na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku vyrástol nový mestský park
Regióny
publikované: 28 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku vyrástol nový mestský park
Regióny

Po dlhej dobe neupraveného terénu po asanácii rodinného domu môžeme dnes s radosťou oznámiť, že na sídlisku Prekážka v Liptovskom Hrádku vyrástol nový mestský park.

O terénne úpravy sa postarali technické služby, zatiaľ čo výsadbu zabezpečilo občianske združenie Semenoles a Stredisko genofondu a okrasných drevín Jochy (GOD).

“V parku postupne vyrastie platan, javor, smrekovce i lipy, ktoré sú veľmi priateľské k včelám a včely sú život,” povedal Samuel Kozánek st., vedúci strediska GOD Jochy. Jeho syn, Samuel Kozánek ml., technik strediska, doplnil: “Priestor sme vysadili aj dvomi druhmi tavoľníka (spirei).”

Aby park začal plniť svoj účel, potrebuje ešte nejaký čas. Doprajme mu ho. Čo to znamená? Minimálne mesiac (do 24. júna 2024) nevstupujte prosím na trávnik, aby sa nepoškodili baly a trávnik sa zakorenil. Zamestnanci Semenolesu a strediska GOD sa budú ešte o plochu starať, budú ho v prípade potreby polievať a vykonajú prvú kosbu.

Ako informuje mesto Liptovský Hrádok, nový mestský park na sídlisku Prekážka sa stane dôležitým miestom oddychu a rekreácie pre miestnych obyvateľov a zároveň prinesie kúsok prírody do urbanizovaného prostredia. Obyvatelia sa môžu tešiť na krásne a zelené prostredie, ktoré bude oázou pokoja v ruchu mesta.

© Slovenský večerník/ilustračné foto