Skip to content
Menu
Na rieke Revúca v Ružomerku bol odvolaný druhý stupeň povodňovej aktivity
publikované: 16 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Na rieke Revúca v Ružomerku bol odvolaný druhý stupeň povodňovej aktivity

Primátor mesta Ružomberok, Ľubomír Kubáň, dnes popoludní o 14:00 hod. odvolal druhý stupeň povodňovej aktivity na rieke Revúca v lokalitách Podsuchá a v mestskej časti Biely Potok.

Toto rozhodnutie bolo prijaté na odporúčanie Krízového štábu a Povodňovej komisie mesta Ružomberok. Dôvodom pre túto zmenu je stabilizácia vodného toku rieky Revúca v súčasnosti a vykonanie všetkých potrebných povodňových zabezpečovacích prác v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom a Povodím horného Váhu.

Primátor Kubáň vyjadril vďačnosť za úspešnú spoluprácu so správcom vodného toku a zdôraznil význam preventívnych povodňových prác, ktoré majú za cieľ minimalizovať riziko budúcich povodní. Zároveň ocenil angažovanosť obyvateľov pri zabezpečovaní kritických úsekov v mestskej časti Biely Potok.

Druhý povodňový stupeň bol vyhlásený na rieke Revúca 12. februára po víkende, kedy hrozilo nebezpečenstvo povodní v Bielom Potoku. Mimoriadna situácia v ružomberskej mestskej časti pokračuje z dôvodu zosunutej časti cesty na Ulici Slovenského národného povstania.

©Slovenský večerník/ilustračné foto