Skip to content
Menu
Na Partizánskej lúke pribudne bezbariérová lávka
Regióny
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Na Partizánskej lúke pribudne bezbariérová lávka
Regióny

Partizánska lúka na Železnej studničke, jedno z najnavštevovanejších rekreačných miest v Mestských lesoch v Bratislave, sa stane ešte prístupnejšou vďaka novej bezbariérovej lávke. Toto obľúbené miesto láka množstvo návštevníkov na grilovanie, detské ihriská, športové aktivity či leňošenie pri Vydrici, najmä cez víkendy. Pridaním novej lávky sa zabezpečí lepšia dostupnosť pre mamičky s kočíkmi a ľudí s pohybovým handicapom.

Vyhlásenia a ciele projektu

Jakub Mrva, námestník primátora pre životné prostredie, uviedol: “Záleží nám na tom, aby bol náš najnavštevovanejší rekreačný areál v mestských lesoch prístupný a bezpečný naozaj pre každého. Vstupy na Partizánsku lúku od parkoviska a zastávok MHD sú však momentálne pre rodičov tlačiacich detský kočík či ľudí na vozíku príliš strmé, a v upršané dni aj šmykľavé. Mnohí návštevníci sú preto odkázaní na dlhú obchádzku okolo mlyna Klepáč. Aj preto sme sa rozhodli tento dlhoročný problém vyriešiť a dobudovať bezbariérovú lávku, čím sa zvýši komfort rekreácie pre návštevníkov.”

Marek Páva, riaditeľ organizácie Mestské lesy v Bratislave, dodal: “Naším cieľom je čo najviac spríjemniť a uľahčiť pobyt v lesoparku všetkým skupinám návštevníkov. Bezbariérová lávka bude viesť od parkoviska pomedzi stromy ponad Vydricu, a vyústi na Partizánsku lúku. Poskytne bezpečný prechod, a zároveň sa budú môcť návštevníci pokochať prírodou z inej perspektívy.”

Detaily projektu

  • Lokalita: Partizánska lúka na Železnej studničke
  • Časový rámec: Práce sa začnú v júli a potrvajú do októbra 2024
  • Dočasné obmedzenia: Uzavretie dvoch schodísk vedúcich na Partizánsku lúku počas výstavby lávky
  • Realizácia: Projekt je súčasťou Programu obnovy verejných priestorov Bratislavy – Živé miesta, ktorý vznikol v spolupráci s Metropolitným Inštitútom Bratislavy a realizuje sa vďaka finančnej podpore hlavného mesta SR Bratislavy.

O Mestských lesoch v Bratislave

Mestské lesy v Bratislave spravujú vyše 3 000 hektárov lesa vo vlastníctve hlavného mesta SR. Medzi obľúbené miesta patria Partizánska lúka, Železná studnička, Kačín, Kamzík a Horáreň Krasňany. Okrem vytvárania vhodných podmienok na rekreáciu sa zameriavajú aj na ochranu prírody, ekovýchovu pre deti a šetrnú formu lesného hospodárstva.

Tento projekt predstavuje významný krok smerom k zlepšeniu prístupnosti a bezpečnosti rekreačných oblastí pre všetkých návštevníkov Mestských lesov v Bratislave.

©Slovenský večerník/ilustračné foto