Skip to content
Menu
Na krížovej ceste v Trstenej pribudli čerešne
publikované: 2 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Na krížovej ceste v Trstenej pribudli čerešne

Na krížovej ceste v Trstenej pribudli čerešne, ktoré prinášajú nové krásy a významy do tohto miesta. Tieto čerešne sú symbolom lásky a jari a dodávajú miestu špeciálnu atmosféru.

Nový šperk, čerešňa vtáčia, bude počas jari očarujúca, keď ako prvá v lese zakvitne nádhernou bielou farbou. Na jeseň sa jej listy zafarbia do ohnivo oranžovo-červenej farby, čo prinesie úžasné vizuálne zážitky.

Ako informuje mesto Trstená, okrem estetickej stránky táto výsadba prináša aj ekologické výhody. V lokalite, ktorá je náchylná na zosuvy, rozsiahly koreňový systém 30 čerešní vtáčich stabilizuje svah a zabezpečuje jeho ochranu. Plody čerešní poskytnú potravu pre vtáčiky a prispievajú tak k biodiverzite tohto územia.

Táto výsadba je zároveň krásnou ukážkou spolupráce a komunitného ducha. Občan pán Miroslav Bebej daroval mestu sadenice, ktoré potom vysadili učitelia Základnej školy P. O. Hviezdoslava. Mesto poskytlo technickú podporu, čím sa zabezpečili najlepšie podmienky pre prosperitu čerešní.

Takáto spolupráca nám pripomína silu komunity a lásky k miestu, v ktorom žijeme. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tejto krásnej iniciatíve a prispeli k zlepšeniu našej prírody a komunity.

© Slovenský večerník/ilustračné foto