Skip to content
Menu
Muž, ktorý kričal nenávistné heslá na Ficovu adresu pred nemocnicou, si odpyká tri mesiace vo väzení
publikované: 19 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Muž, ktorý kričal nenávistné heslá na Ficovu adresu pred nemocnicou, si odpyká tri mesiace vo väzení

Okresný súd v Banskej Bystrici v tzv. superrýchlom konaní poslal na tri mesiace do väzenia muža, ktorý schvaľoval útok na slovenského premiéra Roberta Fica. Informoval o tom dnes na facebooku slovenský generálny prokurátor Maroš Žilinka. Muž skandoval nenávistné heslá pred nemocnicou, v ktorej sa Fico zotavuje zo zranení utrpených pri stredajšom atentáte.

Rozsudok je podľa prokurátora právoplatný. Žilinka uviedol, že Ivan Č. sa dopustil trestného činu tým, že deň po útoku pred nemocnicou za prítomnosti desiatok ľudí kričal k davu: “Tu leží Fico!”, “Nech chcípne!”, “Nech zdochne!”, “Mali ho doraziť!”, “Dobre mu tak, mali ho streliť do hlavy! “a ďalšie výroky.

Všetci policajti sú v treréne. Monitorujeme rizikové osoby, povedal Šutaj Eštok

Premiér je po atentáte mimo ohrozenia života. Jeho stav je ale vážny, rekonvalescencia si vyžiada dlhý čas, povedal dnes novinárom zástupca nemocnice v Banskej Bystrici.

Televízia TA3 na svojom webe informovala, že podľa Slovenskej informačnej služby bola posilnená aj ochrana nemocníc po tom, ako sa SIS podarilo získať informáciu, že hrozba bombovým útokom, ktorá bola nedávno zameraná na školy či bankové inštitúcie, je možná a vysoko pravdepodobná v blízkej budúcnosti v prípade nemocníc.

Slovenské médiá už skôr uvádzali, že nemocnica F. D. Roosevelta, v ktorej je Fico hospitalizovaný, je prísne strážená.

Zdroj: HN