Menu
MS v hokeji: Českí hokejisti prehrali s Kanadou po predĺžení 3:4
publikované: 21 mája, 2024
Menej ako minútu min.

Českí hokejisti prehrali v utorok v predposlednom zápase A-skupiny MS s Kanadou 3:4 po predĺžení. Zámorský tím z kolísky hokeja získal prvenstvo v pražskej vetve a čakal už len niekoľko minút na svojho súpera zo 4. miesta z ostravskej skupiny. Stal sa ním slovenský tím a štvrtkový zápas štvrťfinále sa odohrá v Prahe.

Oba tímy nasadili skvelé tempo a najmä Česi pôsobili mimoriadne aktívne. Vydržali v tom počas celej tretiny, hoci bolo zrejmé, že nové formácie sa po príchode troch superposíl z NHL potrebujú zohrať. Priebeh bol vyrovnaný, Česi mali viac pološancí, ale v záverečnej minúte prvej časti aj šťastie, keď Severson v tutovej pozícii trafil žŕdku.

Slováci dostali darček od USA, majú isté štvrťfinále. Spoznali súpera vo vyraďovacom boji na MS v hokeji

Po prestávke sprvoti dominovali Kanaďania, ale herný obraz bol všeobecne rozkúskovaný, lebo domáci výber kopil nepresnosti v rozohrávke. Tavares tesne minul nekrytý v dorážke pred Dostálom, po skvelom ťahu Pastrňáka pre bránkou puk do odkrytej tretiny bránky nezasunul Červenka a zápas sa po desiatich minútach opäť dostal do tempa. V dueli dvoch mimoriadne vyspelých tímov s rýchlymi a pohotovými hráčmi však veľkých šancí v tesných mikrosúbojoch príliš nepribúdalo.

Až na začiatku tretej tretiny javorový list udrel v presilovke, keď to parádne zohrala trojica útočníkov hneď po buly. Čechom dochádzala para, súper neustále hrozil a zároveň si strážil vedenie i výhodné prvenstvo v skupine. Lenže hoci protivník nehral dobre ani svoju presilovku od 48. minúty, v jej úplnom závere Nečas parádne krížom prihral Kubalíkovi a jeho príklep znamenal 1:1.

Onedlho Česi zahrali zle pozične vo vlastnom pásme a Mercer dostal zámorský tím opäť do vedenia. Záver zápasu bol divoký dianím i gólmi, podobne predĺženie, v ktorom svoj gólový formát v oslabení demonštroval Cozens.