Skip to content
Menu
Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode v Maďarsku, riadil opitý muž
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Motorový čln, ktorý narazil do výletnej lode v Maďarsku, riadil opitý muž

Motorový čln, ktorý minulú sobotu na Dunaji pri severomaďarskej obci Verőce narazil do výletnej lode, riadil muž pod vplyvom alkoholu.

Pri nehode zahynuli dve osoby, jeden človek utrpel ťažké zranenia a po piatich nezvestných pasažieroch člna stále pátrajú. Vyplýva to z vyhlásenia, ktoré v stredu zverejnil Okresný súd okolia Budapešti na svojej webovej stránke, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Súd v prípade zadržaného kapitána výletnej lode, ktorá bola účastníkom tragickej zrážky s motorovým člnom, nariadil dohľad. To znamená, že občan Českej republiky s trvalým pobytom na Slovensku nebude môcť opustiť Budapešť až do rozhodnutia prvostupňového súdu, najneskôr však do 22. septembra 2024.

Po piatich nezvestných po zrážke lodí na Dunaji stále pátrajú

Proti verdiktu sa odvolal kapitán lode i jeho obhajca, prokurátor ho vzal na vedomie. Verdikt tak nie je konečný, avšak vykonateľný, píše sa vo vyhlásení súdu.

Kapitána výletnej lode zadržala polícia a vypočula ako podozrivého z prečinu dvojnásobného neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šesťnásobného neposkytnutia pomoci. K týmto obvineniam podozrivý vecne nevypovedal a voči podozreniu podal sťažnosť.

Motorový čln sa plavil veľkou rýchlosťou a menil nepredvídateľne smer po celej šírke rieky, keď narazil do výletnej lode. Muž, ktorý riadil čln a jedna žena na mieste zahynuli, jeden muž sa síce ťažko zranil, ale dokázal priplávať k brehu.

Zvyšní pasažieri sa aj s člnom dostali pod výletnú loď. Z ôsmich pasažierov motorového člna prežil nehodu iba jeden, občan Talianska. Záchranári našli dve maďarské obete.

Zdroj: HN