Skip to content
Menu
Moskva hlási dobytie ďalšej ukrajinskej dediny. Kyjev tvrdí, že útoky odráža
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Moskva hlási dobytie ďalšej ukrajinskej dediny. Kyjev tvrdí, že útoky odráža

Ruské vojská dobyli dedinu Kliščijivka ležiacu na východe Ukrajiny, ohlásilo dnes ruské ministerstvo obrany. Ukrajinský generálny štáb dnes v rannom hlásení podľa médií uviedol, že ruské útoky pri dedine pokračujú, ale ukrajinskí vojaci ich odrážajú a situáciu kontrolujú.

K tvrdeniu ruského ministerstva o dobytí dediny sa ukrajinské velenie doteraz nevyjadrilo, napísal portál Meduza a pripomenul, že o ovládnutí dediny, nazývanej rusky Kleščejevka, o deň skôr písali ruskí provojnoví blogeri.

Ukrajinská artiléria končí hladovku. Munícia dorazila, priznávajú Rusi

Avšak podľa mapy spravodajského kanála DeepState, blízkeho ukrajinskej armáde, je Kliščijivka naďalej v ukrajinských rukách, upozornila ruská redakcia BBC.

Pripomenula, že obec, označovaná za “kľúče od Bachmutu” vzhľadom na kopce, z ktorých možno ovládať prístupy k mestu, sa ocitla v ohnisku bojov na jeseň 2022. V januári 2023 ju ovládli ruskí žoldnieri, vlani na jeseň ju oslobodila ukrajinská armáda v rámci svojej protiofenzívy.

Kliščijivka sa nachádza južne od Bachmutu. Toto mesto ruskej sily dobyli pred rokom po krvavej bitke trvajúcej desať mesiacov, podotkla agentúra AFP.

Zdroj: HN