Skip to content
Menu
Moje obľúbene muškáty nasadili násobne viac kvetov, ako po minulé roky! Stačilo iba šikovne použiť suroviny, ktoré nám kuchyňa ponúka
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Moje obľúbene muškáty nasadili násobne viac kvetov, ako po minulé roky! Stačilo iba šikovne použiť suroviny, ktoré nám kuchyňa ponúka

Pokiaľ pestujete s obľubou muškáty, máme pre vás skvelý tip pre ich bohaté kvitnutie. S prehľadom vám ho zaručia ingrediencie, ktoré máte dozaista doma.

Chcete sa dočkať záplavy kvetov muškátov, a to počas celej sezóny? Dajte im nielen zodpovedajúce podmienky na zdravý rast, ale dodajte im aj potrebné živiny.

Nemusí vždy ísť o predražené hnojivá z obchodov, úplne postačí, keď siahnete v kuchyni po kukuričnom škrobe. Rastline tak doprajete to najlepšie, a navyše budete šetrní k prírode.

Ako vyrobiť hnojivo z kukuričného škrobu, sa dozviete z nasledujúceho videa:

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Prečo kukuričný škrob

Kukuričný škrob je bohatý na dusík, fosfor, draslík, horčík, vitamín B a mnoho ďalších látok, ktoré podporujú nielen rast a správnu zeleň, ale aj bohaté kvitnutie. Rovnako tak podporuje zdravý vývoj koreňového systému a pomáha zlepšiť aj vlastnosti pôdy.

Zároveň kukuričný škrob prispieva k lepšej absorpcii vlhkosti a vďaka tomu ju môžu rastliny lepšie využiť. Lepšie tak zvládajú nielen prípadné obdobia sucha, ale aj dni, kedy je vody nadbytok, napríklad pri dlhotrvajúcich letných dažďoch.

Hnojivo z kukuričného škrobu

Do 1 l vody vsypte 1 malú lyžičku kukuričného škrobu a riadne zmes rozmiešajte. Toto výživné hnojivo využijete nielen pre muškáty, ale aj pre ostatné pestované rastliny, vrátane izbových rastlín.

Aplikujte raz do mesiaca. Verte, že sa dočkáte záplavy kvetov, ktoré budú zdravšie a plnšie.

Výborne funguje aj hnojivo z chleba

Ku krásne rozkvitnutým muškátom vám pomôže aj starý chlieb. Obsahuje totiž nielen kvasinky rodu Saccharomyces cerevisiae stimulujúce rast, ale aj pestrú zásobu užitočných minerálov a stopových prvkov.

Zastúpené je železo, draslík, meď, dusík a mangán, taktiež vitamíny B a D, minerálne soli a dôležité enzýmy. Obsiahnuté jednoduché sacharidy sú živnou pôdou pre huby a baktérie, ktoré prospievajú rastline.

Premieňajú totiž dusík zo vzduchu na dusíkatú soľ, čo muškáty na svoj vývoj doslova vyžadujú.

Naplňte vedierko do 2/3 vodou a nalámte do neho na menšie kúsky starého chleba. Následne nádobu prikryte a nechajte hnojivo aspoň 10 dní pracovať. Pred aplikáciou je nutné hnojivo nariediť, a to tak, že 1 l zriedite s 1 vedierkom vody.

Bobkový list ako hnojivo

Na bohaté kvitnutie muškátov je výborný aj bobkový list. Obsahuje vitamíny A, B a C a taktiež železo, fosfor, vápnik, draslík, sodík a zinok.

Zalejete 15 až 25 listov bobkového listu 4,5 l prevarenej vody s teplotou asi 70 °C a nechajte ich aspoň 4 hodiny lúhovať. Hnojivo môžete aplikovať ako zálievku, ale aj vo forme postreku na listy.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: youtube.com/Loucos das Plantas

 

The post Moje obľúbene muškáty nasadili násobne viac kvetov, ako po minulé roky! Stačilo iba šikovne použiť suroviny, ktoré nám kuchyňa ponúka appeared first on Šikovník.