Skip to content
Menu
Moja susedka má skutočne tie najkrajšie fialky a toto je jej tajný(doteraz) trik ako ich pestovať! Osvedčené vychytávky, vďaka ktorým pokvitnú ako nikdy predtým!
publikované: 7 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Moja susedka má skutočne tie najkrajšie fialky a toto je jej tajný(doteraz) trik ako ich pestovať! Osvedčené vychytávky, vďaka ktorým pokvitnú ako nikdy predtým!

Milujete nádhernú farbu fialiek a súčasne tiež ich omamnú vôňu?

Potom si nesmiete v žiadnom prípade nechať ujsť náš dnešný článok.

V ňom vám totiž ukážeme presné dôvody, prečo sa  vašim fialkám nedarí, a tiež tipy, ako na to, aby sa Vašim novým fialkám darilo čo najlepšie.

Prečítajte si naše rady a radujte sa z krásnych fialiek.

Výsledky, ktoré sa dostavia Vás milo prekvapia!

Každá rastlina potrebuje hnojenie a fialky nie sú výnimkou. Podľa mnohých pestovateľov je najlepším hnojivom infúzia čaju. Ale nemusíte to preháňať a udržiavať kvet úplne mokrý: pridajte toto hnojivo do pôdy len na jar. Avšak, komerčné hnojivá určené špeciálne pre fialky nebudú tiež zbytočné. Základom však ale tak ako tak musí byť čajová infúzia.
Dôležitý je tiež správny kvetináč. Kvety v ňom musia mať miesta tak akurát.
Čo sa týka zalievania, nikdy nesmiete zalievať priamo kvety. Fialky vôbec nezalievajte tak, že budete kropiť vrch rastliny. Vždy musíte zavlažovať odvodňovaciu misku. Nikdy nie inak.
Dôležité sú tiež samotné odvodňovacie otvory. Fialky neznášajú vysokú vlhkosť.
Aby sme nemuseli strácať čas experimentami, doporučujeme zakúpiť špeciálnu pôdu pre fialky. Je to veľmi dôležitý krok, pretože fialky sú veľmi náročné na mäkkú pôdu. Niektorí skúsení pestovatelia kvetín odporúčajú pridať do tohto druhu pôdy vermikulit. Výsledok je oveľa spoľahlivejší. Okrem toho pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť a teplotu. Použite rovnaké množstvo zeminy a vermikulitu.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Perfektné!

zdroj: retete-usoare.info

Vyskúšajte tiež:

Stačilo mi iba mlieko a pár orieškov a vytvorila som túto výbornú MARGOT maškrtu: Nabudúce pripravím dvojitú porciu!
Veľmi obľúbené „ORECHOVKY“ IBA z jedného vajíčka! Chutia úplne fantasticky!

The post Moja susedka má skutočne tie najkrajšie fialky a toto je jej tajný(doteraz) trik ako ich pestovať! Osvedčené vychytávky, vďaka ktorým pokvitnú ako nikdy predtým! appeared first on Recepty od babky.