Skip to content
Menu
Milovala cestovanie a mala veľa fanúšikov. Jej zohavené telo našli v kufri
publikované: 10 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Milovala cestovanie a mala veľa fanúšikov. Jej zohavené telo našli v kufri

10.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/ValynPi14 snímka obrazovky x.com/nypost/status/1158057766981947393).

Brutálna vražda 24-ročnej Ekateriny Karaglanovej, travel blogerky z Ruska, v roku 2019 šokovala celý svet. O prípade okrem iného napísal: „New York Post“. Jej telo našli v kufri tesne po tom, ako sa vrátila z gréckej dovolenky.

Foto: Pixabay/ValynPi14 snímka obrazovky x.com/nypost/status/1158057766981947393

Ekaterina Karaglanova bola slávna postava na sociálnych sieťach. Dalo by sa povedať, že jej kariéra sa však len rozbiehala, no na Instagrame sa jej podarilo nazbierať 90 000 sledovateľov. Od januára do júla 2019 blogerka navštívila Taliansko, Španielsko, Francúzsko, Kanárske ostrovy, Rakúsko, Portugalsko, Dominikánsku republiku, Spojené arabské emiráty a aj Grécko. V pondelok 22. júla zverejnila príspevok z ostrova Korfu. Toto bol však jej posledný príspevok, ktorý sa objavil na jej Instagrame.

Len o pár dní neskôr bola mladá cestovateľka mŕtva. Po návrate z Korfu mala stráviť pár dní v Moskve a potom odcestovať do Holandska. Dievča tam malo priletieť 28. júla na oslavu svojich 25. narodenín. Podľa neoficiálnych správ mala 24-ročná žena v pláne stráviť tento výlet s 52-ročným mužom, s ktorým v tom čase chodila.

Prestala uverejňovať príspevky a nebrala telefón

Ekaterina Karaglanova sa vrátila do Moskvy a stratila sa. 27. júla jej zdrvení rodičia oznámili jej nezvestnosť polícii. Príbuzní si všimli, že dievča v posledných dňoch nebolo vôbec aktívne na sociálnych sieťach a nereagovalo ani na telefonáty a správy. Rodičom Karaglanovej sa podarilo nájsť majiteľa bytu, ktorý mala 24-ročná v prenájme. Keď vošli, naskytol sa im pohľad z hororového filmu.

V byte sa našiel kufor, v ktorom bolo zohavené telo 24-ročnej ženy. Noha jej trčala z kufra. Polícia od začiatku predpokladala, že páchateľom môže byť niekto, s kým má dievča bližší vzťah, alebo niekto, koho jednoducho pozná. Vďaka záznamom z monitorovacích kamier sa im podarilo naraziť na Maksima Garejeva. Kamery zachytili, ako 33-ročný muž v noci odchádza z bytu zavraždenej.

„Bývalí priatelia si ho pamätali ako hrubého a brutálneho chlapíka. Ale asi pred rokom a pol sa veci začali dramaticky meniť“

– dalo sa dočítať v ruských médiách.

Police say a sugar daddy confessed to Instagram influencer Ekaterina Karaglanova’s murder https://t.co/TiGwN34fSx pic.twitter.com/3GY1hzratq

— New York Post (@nypost) August 4, 2019

Bodol ju 19-krát. „Bodol som prvý, druhý, tretí raz…“

Muža zadržali 30. júla. Počas vyšetrovania sa zistilo, že 26. júla sa nachádzal v byte Karaglanovej. Médiá informovali, že dvojica sa zoznámila za sexuálnym účelom a muž vraj blogerke za stretnutia platil. Garejev vypovedal, že Ekaterina sa mu mala posmievať.

„Povedala, že ju nemôžem uspokojiť. Že som škaredý a nepomohla mi ani operácia (…). Nemohol som to vydržať. V kuchyni som našiel nôž. Bodol som ju prvý, druhý, tretí raz“

– svedčil muž.

Vrah ženu bodol celkovo 19-krát. Po brutálnej vražde dal jej telo do kufra. Tvrdil, že telo sa mu z bytu nepodarilo vyniesť. V marci 2020 bol vrah odsúdený na 9 rokov odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Súd mu tiež nariadil zaplatiť rodine obete odškodné vo výške 2,5 milióna rubľov ( približne 30 465 EUR v roku 2020).

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

13-ročné dievča zomrelo po zásahu bleskom na pláži v Grécku. „Chodila so svojou matkou“

Pri hraní bedmintonu došlo k tragédii. 6-ročné dievča je mŕtve

The post Milovala cestovanie a mala veľa fanúšikov. Jej zohavené telo našli v kufri appeared first on Vášeň v tebe.