Skip to content
Menu
Mesto získalo dotáciu na rekonštrukciu športového areálu na „Jednotke“ 
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto získalo dotáciu na rekonštrukciu športového areálu na „Jednotke“ 

Žiar nad Hronom:

Športovisko v areáli Základnej školy Dr. Janského č. 2 v Žiari nad Hronom sa dočká modernizácie. Mesto na jeho rekonštrukciu získalo z Fondu na podporu športu dotáciu vo výške 274 tisíc eur. 

V rámci projektu bude vybudovaný bežecký ovál s umelým tartanovým povrchom so štyrmi dráhami a so šprintérskou rovinkou. Súčasťou oválu bude športovisko s rozbežiskom a tartanovým povrchom a doskočiskom s pieskom. 

Vo vnútri oválu bude vybudované multifunkčné športovisko s umelým povrchom, slúžiace na účely hádzanárskeho a basketbalového ihriska, vybudované bude tiež workoutové ihrisko s fitness prvkami. 

„Vďaka získanej dotácii sa tento priestor zmení na moderné multifunkčné športovisko. Športový areál budú využívať žiaci školy v rámci vyučovacieho procesu, športové kluby a tiež široká verejnosť. Je sa teda na čo tešiť,“ priblížil primátor mesta Žiar nad Hronom, Peter Antal. 

Prínos projektu spočíva prioritne v zabezpečení kvalitných a bezpečnostných podmienok na realizáciu športu mládeže, zdravotne postihnutých osôb a všetkých ostatných športovcov. Stavebné práce sú zamerané na obnovu a celkovú rekonštrukciu pôvodného športoviska v areáli, ktoré už nespĺňa technické ani bezpečnostné požiadavky. Projekt bude realizovaný dodávateľsky na základe už ukončeného verejného obstarávania.

(šov)
Foto: Katarína Ondrušík

 

 

Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom