Skip to content
Menu
Mesto Svit Vás pozýva na Výstavu “Heydrichiáda a návraty lidických detí”
Regióny
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto Svit Vás pozýva na Výstavu “Heydrichiáda a návraty lidických detí”
Regióny

Základná škola Komenského v spolupráci s Múzeom SNP v Banskej Bystrici pozýva širokú verejnosť na putovnú výstavu s názvom “Heydrichiáda a Návraty lidických detí”. Táto výstava poskytuje pohľad na udalosti počas II. svetovej vojny spojené s osobou Reinharda Heydricha a následný nacistický teror, ktorý postihol nielen obec Lidice v Čechách.

Detaily o Výstave:

  • Miesto: ZŠ Komenského, Svit
  • Čas: Pracovné dni od 8:00 do 15:00 hod.
  • Dátum ukončenia: 20. júna 2024

Ako informuje mesto Svit, výstava približuje udalosti, ktoré nás neustále pripomínajú, aby sme nezabúdali na vďačnosť za to, ako sa dnes máme. Jej cieľom je uchovať pamiatku na udalosti II. svetovej vojny a pripomenúť dôležitosť nezabúdania na minulosť.

Tento kultúrny podujatia je významnou príležitosťou na vzdelávanie a pripomenutie si histórie, ktorá ovplyvňuje súčasnosť a budúcnosť.

Na obrázku môže byť 10 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „Muzeum Slovenskeho Národneho Povstania MUSELSNOF 13komenského -- SVIT ZŠ MH VSPOLUPRÁCI ۷ MÚZEOM SNP POZÝVA ŠIROKÚ VEREJNOST NA PREHLIADKU PUTOVNEJ VÝSTAVY: S HEYDRICHIÁDA A NÁVRATY LIDICKÝCH DETÍ dnoch 22.5.- 20.6. 2024 PUTOVNÁ JE OTVORENA ČASE OD 8:00 15:00 ۷ AULE ŠKOLY ZŠ KOMENSKÉHO νο SVITE“Na obrázku môže byť 6 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť 10 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť 7 ľudí a textNa obrázku môže byť 6 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť 5 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť 7 ľudí, študujúci ľudia, stôl a text

© Slovenský večerník/ilustračné foto