Skip to content
Menu
Mesto Stará Turá pozýva na celoslovenskú spomienkovú udalosť pri príležitosti 105. výročia úmrtia M. R. Štefánika na Bradle
publikované: 28 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto Stará Turá pozýva na celoslovenskú spomienkovú udalosť pri príležitosti 105. výročia úmrtia M. R. Štefánika na Bradle

Spoločnosť M. R. Štefánika v Starej Turej vás srdečne pozýva na celoslovenskú spomienkovú udalosť, ktorá sa uskutoční v sobotu 4. mája 2024 pri príležitosti 105. výročia tragického úmrtia jedného z najväčších velikánov našich dejín, generála Milana Rastislava Štefánika.

Ako informuje mesto Stará Turá, udalosť sa bude konať na Bradle, kde sa nachádza impozantný mohylový hrob M. R. Štefánika. Táto spomienková udalosť poskytne príležitosť uctiť si jeho život a dielo, a zároveň pripomenúť jeho významný prínos pre slovenský národ a jeho históriu.

Pre návštevníkov zo Starej Turej je zabezpečená autobusová doprava, ktorá odchádza o 12:00 hod. od Domu Kultúry Javorina. Cena za cestu tam i späť je symbolických 5 eur. Je však potrebné si rezervovať miesto vopred u predsedníčky SMRŠ na telefónnom čísle 0902 523 144.

Pridajte sa k nám pri tejto jedinečnej príležitosti a prežite spoločný deň plný spomienok na odkaz M. R. Štefánika. Tešíme sa na vašu účasť!

© Slovenský večerník/ilustračné foto