Skip to content
Menu
Mesto Košice inovuje: Nový spôsob platby za parkovanie
publikované: 16 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto Košice inovuje: Nový spôsob platby za parkovanie

Mesto Košice posúva svoje parkovacie služby na novú úroveň s uvedením do prevádzky dvoch inteligentných platobných terminálov, umožňujúcich jednoduché a pohodlné parkovanie s bezkontaktnou platbou kartou.

Tieto terminály sú umiestnené na ulici Pri jazdiarni (Park Moyzesova) a sú súčasťou testovacej prevádzky, informuje Mesto Košice.

Oba platobné terminály sú určené na úhradu parkovného v tarifnom pásmi N. Po zadaní evidenčného čísla vozidla (EČV), ktoré je prepojené s bonusovou kartou, terminál automaticky vypočíta cenu parkovania so zľavou 25 percent.

Obsluha terminálu je jednoduchá a intuitívna. Stačí dotknúť sa dotykovej obrazovky, ktorá sa aktivuje, a následne zadať EČV. Potom je možné vybrať spôsob doručenia potvrdenia o zaplatení parkovného (bez potvrdenia, formou SMS, alebo digitálny lístok na e-mail) a zvoliť požadovaný čas parkovania. Potvrdenie sa následne vygeneruje a stačí uhradiť sumu kartou.

 Platobné terminály sú aktívne v tarifnom pásmi N od pondelka do piatku od 7:30 do 18:00 hod. Hodinová sadzba za parkovanie v tomto pásmi je 0,60 eur (bez zľavy), pričom maximálna denná suma je 3 eurá.

Tento inovatívny prístup k platbe za parkovanie prinesie motoristom v Košiciach väčšiu flexibilitu a pohodlie pri vykonávaní svojich denných aktivít. Mesto Košice neustále hľadá spôsoby, ako zlepšiť životné podmienky svojich obyvateľov a návštevníkov, a tieto inteligentné platobné terminály sú ďalším krokom v tomto smeru.

©Slovenský večerník/ilustračné foto