Skip to content
Menu
Máte lupiny? Pridajte dve polievkové lyžice do teplej vody. Problém zmizne po prvom použití
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Máte lupiny? Pridajte dve polievkové lyžice do teplej vody. Problém zmizne po prvom použití

2.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Timonina).

Ako sa zbaviť lupín raz a navždy? Keď máme problém s pokožkou hlavy, používame veľa drahých prípravkov. Ukazuje sa však, že kľúčom k úspechu je spoznať nášho „nepriateľa“ a použiť správnu liečbu. Za tie pripravené doma zaplatíte niekoľko eúr.

Ako sa zbaviť lupín raz a navždy?
Foto: shutterstock/Timonina

Takmer každý chápe, ako vyzerá nerovný boj proti lupinám. Keď je pokožka hlavy suchá, ošetrená zlou kozmetikou alebo napadnutá hubami, môžeme si na vlasoch všimnúť biele, nevzhľadné lupiny. Bolo by dobré poznať príčinu vzniku lupín, ale existuje niekoľko univerzálnych metód, ktoré pomôžu prakticky v každom prípade.

Ako sa zbaviť lupín? Prečítajte si o domácich metódach, ktoré dokážu zázraky

Odvar z jablčného octu je dokonalým prostriedkom proti lupinám. Vďaka obsahu vitamínu E a fungicídnym vlastnostiam rýchlo odstráni problém a zároveň posilní vaše vlasy od korienkov až po končeky. Stačí pridať 2 polievkové lyžice octu do 300 ml prevarenej teplej vody. Túto zmes používajte raz týždenne a obnovíte správne pH pokožky hlavy. Ďalším skvelým spôsobom hydratácie pokožky hlavy je olivový olej. Môžete ho zohriať v mikrovlnnej rúre, ale mal by byť teplý, nie horúci! Inak si spálite pokožku hlavy. Vmasírujte 2-3 lyžice olivového oleja do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť 1-2 hodiny. Po uplynutí tejto doby si umyte hlavu a naneste kondicionér. Ošetrenie môžete podľa potreby opakovať.

Naše babičky vedeli, ako sa zbaviť lupín. Používajte rastlinné oplachovacie prípravky

Žihľava je známa svojimi posilňujúcimi vlastnosťami. Zmes z tejto bylinky funguje doslova na každý problém s vlasmi. Vlasy sú vďaka nemu lesklé, zdravé, menej lámavé a rýchlejšie rastú. Žihľava pomáha regulovať vylučovanie kožného mazu, čo z nej robí vynikajúci prostriedok na boj proti lupinám. Na prípravu zmesi zalejte 5 polievkových lyžíc sušenej žihľavy (dobre tu poslúžia aj čerstvé byliny) 3 šálkami vriacej vody. Keď zmes vychladne, sceďte tekutinu z listov a opláchnite si ňou vlasy. Používajte dvakrát týždenne.

Žihľava pomáha regulovať vylučovanie kožného mazu, čo z nej robí vynikajúci prostriedok na boj proti lupinám.
Foto: shutterstock/Studio Photo MH

Nezabudnite, že domáce prostriedky nefungujú na všetky kožné problémy. Niekedy môžu byť zhoršujúce sa lupiny príznakom vážnejšieho stavu. Ak sa u vás vyskytnú vedľajšie účinky alebo ak sa váš problém s pokožkou hlavy zhorší, najlepšie je vyhľadať pomoc dermatológa. Tam budete môcť získať odborný názor a zbaviť sa svojho mučivého stavu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto produkty vám pomôžu v boji proti šedinám. Máte ich v kuchyni

Cena mesačného ošetrenia je len 30 centov. Vaše vlasy budú husté a lesklé ako nikdy predtým

The post Máte lupiny? Pridajte dve polievkové lyžice do teplej vody. Problém zmizne po prvom použití appeared first on Vášeň v tebe.