Skip to content
Menu
Marian Kollár (predseda SOSK): “Musia prísť noví nezaťažení politici a predovšetkým štátnici, ktorí ozdravia EÚ a dajú jej nové hodnoty, impulzy a smer”
Aktuálne
publikované: 21 mája, 2024
2 min.
Marian Kollár (predseda SOSK): “Musia prísť noví nezaťažení politici a predovšetkým štátnici, ktorí ozdravia EÚ a dajú jej nové hodnoty, impulzy a smer”
Aktuálne

Platforma Sedem statočných žien na kandidátnej listine do Eurovolieb v strane Spájame občanov Slovenska (SOSK) prichádza s manifestom pre svetový mier. Ich výzva je jednoznačná: politici členských štátov Európskej únie by mali prijať pápežovu výzvu na ukončenie všetkých vojnových konfliktov a aktívne sa angažovať v rokovaniach o mieri. Táto iniciatíva má globálny rozmer-informoval predseda SOSK Marian Kollár.

Platforma Sedem statočných žien

Na tlačovej besede o tom informoval predseda SOSK, Marian Kollár. Jeho slová zdôrazňujú úlohu žien v tejto kampani: “Kto iný, ako ženy, darkyne života, vedia lepšie uplatniť pápežovu výzvu na zastavenie vojnového šialenstva a nastolenie mieru, a tým prosperity pre všetkých.”

Symbolicky budú používať biele balóny (ako pomyselné holubice) , ktoré ľudia podpíšu a následne vypustia v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli. Týmto gestom chcú odovzdať aj spomínaný manifest v sídle Európskeho parlamentu (EP) v Bruseli. Ich cieľom je osloviť všetky relevantné inštitúcie EÚ, strany EP a dokonca aj samotného pápeža Františka v Ríme.

Platforma vyzýva aj občanov, aby sa zapojili do tohto úsilia. “Svetový mier nemožno zachovať bez tvorivého úsilia úmerného nebezpečenstvám, ktoré ho dnes ohrozujú,” zdôraznil Kollár. Ich snaha je vytvoriť priestor, kde ľudia budú žiť v “mieri, láske a pokoji.”

Nemalo by už konečne namiesto rinčania zbraní, vojnovej hystérie, zbytočnej smrti  nevinných ľudí, nenávisti a nevraživosti zaznieť v celej Európe cvengot čiaš na oslavu mieru, života, pokoja a prosperity pre všetkých ľudí?

Sledujeme však so znepokojením, že vývoj situácie na bojiskách na Ukrajine dáva tušiť, že táto „špeciálna vojenská operácia“ sa ani zďaleka nepribližuje k mierovému riešeniu. Prezident V. Zelenskyj tiež vyhlasuje, že mierové rokovania sú možné len za predpokladu, ak sa Rusi stiahnu z okupovaných území… Demonštruje sa, že Európa je pripravená stále viac pomáhať nielen v dodávkach zbraní Ukrajine, vyprázdňovaním svojich skladov, ale i nákupom zbraní z tretích krajín. V konečnom dôsledku sa tým stále viac zvyšuje eskalácia napätia na oboch stranách.

Žijeme zvláštnu dobu, plnú napätia a chaosu, kde vojna je viac ako mier

Žijeme zvláštnu dobu, plnú napätia a chaosu, kde vojna je viac ako mier, zbrane sú viac ako chlieb, kde okrem vojakov umierajú nevinní civilisti, deti, ženy a starci. Vo vojne ako prvá však vždy umiera pravda! Preto akýkoľvek dosiahnutý mier je vždy viac, ako pokračovanie v nezmyselnej vojne. Len v mieri sa môže rozvíjať hospodárstvo a ekonomická prosperita občanov.

Len spoločne a v duchu vzájomného rešpektu a spolupráce, bez vnucovania vôle iným možno nájsť nové hodnoty, ktoré Európu vnútorne posilnia a vzbudia rešpekt jej obyvateľov. Inak hrozí EÚ rozpad.

Preto musia prísť noví nezaťažení politici a predovšetkým štátnici, ktorí ozdravia EÚ a dajú jej nové hodnoty, impulzy a smer v záujme súčasných celosvetových trendov a zachovania mieru -píše Marian Kollár

Príspevok Marian Kollár (predseda SOSK): “Musia prísť noví nezaťažení politici a predovšetkým štátnici, ktorí ozdravia EÚ a dajú jej nové hodnoty, impulzy a smer” je zobrazený ako prvý na tvotv.sk.