Skip to content
Menu
Manipulácia s trhom GameStop
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Manipulácia s trhom GameStop

Obvinenia z manipulácie

Keith Gill, známy ako „Roaring Kitty,“ sa ocitol pod paľbou obvinení z manipulácie s trhom po tom, čo Citron Research kritizoval jeho investíciu do GameStop (GME). Citron Research, významný krátky predajca GameStop, obvinil Gilla z manipulácie s trhom kvôli jeho veľkej akciovej pozícii a krátkodobej opčnej pozícii v GME.

Pohľad na obvinenia

Citron Research vo svojom vyhlásení poukázal na to, že Gill-ove príspevky na sociálnych sieťach, kde zverejňoval svoje veľké účty a krátkodobé opčné pozície, môžu byť vnímané ako manipulácia s trhom. Táto firma tiež zdôraznila, že hodnota akcií GME vzrástla o 2 000% oproti dobe, keď Gill začal zverejňovať svoje videá pred štyrmi rokmi.

Finančné krytie a podozrenia

Citron Research naznačil, že za Gill-ovou pozíciou by mohol stáť väčší finančný subjekt, čo by vysvetľovalo, ako mohol uskutočniť tak veľký obchod. Toto tvrdenie však zostáva nepotvrdené a vyvoláva otázky o transparentnosti a možnom vplyve na trh.

História a straty Citron Research

Citron Research, ktorá bola jednou z posledných veľkých firiem, ktoré oznámili svoju krátku pozíciu v GME, utrpela v januári 2021 straty viac ako 100 miliónov dolárov kvôli nákupnému šialenstvu maloobchodných investorov. Tento fakt môže byť dôvodom ich kritického postoja voči Gill-ovi a jeho investičným aktivitám.

Odpoveď retailových investorov

Obvinenia Citron Research vyvolali silnú reakciu medzi retailovými investormi, ktorí obvinenia z manipulácie spochybnili. Táto situácia odhalila napätie medzi tradičnými finančnými inštitúciami a novou vlnou investorov, ktorí využívajú sociálne médiá a komunitné platformy na zdieľanie investičných stratégií.

Záver

Prípad Keitha Gilla a obvinení z manipulácie s trhom je príkladom komplexnej interakcie medzi individuálnymi investormi, finančnými inštitúciami a regulátormi. Zatiaľ čo obvinenia z manipulácie sú vážne a vyžadujú si dôkladné preskúmanie, je tiež dôležité uznávať právo jednotlivcov na slobodné vyjadrovanie a investovanie v rámci zákona. Tento prípad bude pravdepodobne predmetom ďalšieho skúmania a diskusie v kontexte regulácie finančných trhov a vplyvu sociálnych médií na investičné rozhodnutia.

Zdroj. cointelegraph

Príspevok Manipulácia s trhom GameStop je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.