Skip to content
Menu
Má 100 rokov, pracuje a na svoje zdravie sa nesťažuje. Takto vyzerá jej jedálniček. „Lekári sú ohromení“
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Má 100 rokov, pracuje a na svoje zdravie sa nesťažuje. Takto vyzerá jej jedálniček. „Lekári sú ohromení“

23.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/ponce_photography instagram.com/insiderfood/).

Hilda Jaffe žije v New Yorku, kde pravidelne navštevuje svoje obľúbené reštaurácie. V strave, ktorej sa veľmi nevenuje, sa zameriava na jednoduché jedlá. Žena sa nesťažuje na nedostatok síl a stále pracuje. Nebolo by na ňom nič prekvapivé, keby nebolo toho, že má sto rokov.

Storočná žena prezradila, čo každý deň jedáva.
Foto: Pixabay/ponce_photography instagram.com/insiderfood/

Hilda Jaffe je storočná obyvateľka USA, ktorá je napriek svojmu veku stále veľmi silná a zdravá. Žena je stále profesionálne aktívna – pracuje ako sprievodkyňa vo verejnej knižnici v New Yorku. Ako prezradila, s diétou si hlavu neláme, no musí obsahovať určité produkty.

Má 100 rokov a stále pracuje. Aké je jej tajomstvo?

Prípad pani Hildy zaujal aj vedcov, ktorí sa snažia odhaliť tajomstvo dlhovekosti. Žena upozorňuje, že dôležitú úlohu tu zohrávajú gény, keďže jej otec sa dožil osemdesiatky, mama deväťdesiatky. Ukazuje sa tiež, že storočná starenka má isté preferencie, čo sa týka stravy. Na rozdiel od zdania nejde o zdravé, zeleninové kokteily a iné ekologické produkty. Čo jedáva?

Takto vyzerá strava storočnej ženy. Má dokonca aj hamburgery

Hilda sa svojou stravou nijako zvlášť nezaoberá, no má určité preferencie, na ktoré sa oplatí bližšie sa pozrieť. Aspoň raz do týždňa zájde do svojej obľúbenej reštaurácie, kde si spamäti objedná, čo chce. Najčastejšie sú to dve omelety, obojstranne vyprážané, so stredne stuhnutým žĺtkom, s pridaním domácich hranolčekov a ražných toastov (bez džemu!).

Na pitie si väčšinou vyberá kávu bez kofeínu s mliekom. Občas zvolí aj sladký francúzsky toast, pikantný hamburger či vajíčka v inej podobe. Jedlá, ktoré si objednáva, pozostávajú zo zmesi sacharidov a bielkovín, čo je relatívne zdravá kombinácia. Doma si žena vyberá viac zeleniny. Na večeru si dá väčšinou šalát s proteínom a cez deň si dá aj sendvič so syrom alebo mäsom.

Veľa chodí, lúšti krížovky a stretáva sa s ľuďmi. Je to jej tajomstvo?

Za dobrý zdravotný stav ženy môže nielen strava, ale aj pravidelný pohyb. Hilda sa po meste pohybuje takmer výlučne pešo, veľa chodí aj pri práci, napokon je sprievodkyňa. Svoje vnúčatá často odbremení od starostlivosti o pravnúčatá. Okrem toho každý deň lúšti krížovky, veľa číta a dosť spí.

„Všetci moji lekári sú ohromení“

– zavtipkovala v rozhovore pre Business Insider.

Hilda je podľa špecialistov dokonalým príkladom toho, že pozitívne medziľudské vzťahy majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Koľko šálok kávy môžete vypiť za jeden deň? Odborníci venujú pozornosť jednému detailu

Zopakujte si chuť slávnej tyčinky Kinder Bueno vo fit verzii. Táto ovsená kaša je neskutočne chutná a zdravá

The post Má 100 rokov, pracuje a na svoje zdravie sa nesťažuje. Takto vyzerá jej jedálniček. „Lekári sú ohromení“ appeared first on Vášeň v tebe.