Skip to content
Menu
Letuška radí, aký kufor si vziať pri ceste lietadlom
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Letuška radí, aký kufor si vziať pri ceste lietadlom

22.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/BonnieHenderson).

Obdobie dovoleniek sa blíži a mnohí z nás sa na tohtoročnú dovolenku chystajú cestovať lietadlom. Pri príprave na cestu je dôležitým aspektom, ktorý musíme vziať do úvahy, je batožina. Aký kufor je najlepší do lietadla a ako ho zbaliť? Na tieto otázky odpovedala letuška so 16-ročnou praxou.

Aký kufor si vybrať do lietadla? Venujte tomu zvláštnu pozornosť.
Foto: Pixabay Content License

Daily Mail zverejnil článok o výbere správneho kufra na cesty lietadlom. Text cituje slová britskej letušky Emilie, ktorá sa svojej profesii venuje už 16 rokov a dnes už veľmi dobre vie, ktorý kufor je najlepší na cestovanie lietadlom.

Aký kufor si vybrať do lietadla? Venujte tomu zvláštnu pozornosť

Prvou radou odborníčky je pri výbere kufra zvážiť odolnosť materiálu. Na rozdiel od zdania, výber pevného cestovného kufra nemusí byť tým najlepším riešením.

„Cestujúci si väčšinou myslia, že kufre s tvrdým povrchom sú odolnejšie ako látkové, no v skutočnosti je opak pravdou. Pevné obaly môžu ľahko prasknúť pod tlakom iných tašiek, keď sú všetky zbalené v nákladnom priestore“

– cituje letušku Daily Mail.

Pripomeňme si aj ďalšiu záležitosť – pri kúpe kufra sa neoplatí šetriť, pretože tie z menej kvalitného materiálu sú menej odolné voči akémukoľvek poškodeniu, ktoré môže nastať pri nakladaní či vykladaní lietadla.

Nezabúdajme, že lacnejšie kufre z materiálu pochybnej kvality sa rýchlejšie opotrebúvajú a my budeme musieť opäť míňať peniaze na kúpu nového kufra. V takejto situácii sa môže ukázať, že investícia do o niečo drahšieho a kvalitnejšieho kufra bude ekonomickejším riešením.

Záleží na vzhľade kufra? Nie každý si to uvedomuje

Nie každý si uvedomuje, že vzhľad kufra ovplyvňuje naše pohodlie a môže urýchliť proces odchodu z letiska po prílete. Podľa stewardky sa oplatí vybrať svetlé alebo farebné kufre, ktoré sa dajú ľahko rozoznať na dopravnom páse. Najhoršou voľbou bude čierny kufor, ktorý je ťažké odlíšiť od ostatných.

Odborníčka však upozorňuje, že pri výbere svetlej farby sa vyhnite bielej – takýto kufor bude po prvom lete znateľne špinavý.

Podľa stewardky sa oplatí vybrať svetlé alebo farebné kufre, ktoré sa dajú ľahko rozoznať na dopravnom páse.
Foto: Pixabay/djedj

Ako zbaliť kufor do lietadla?

Keď už si kúpime kufor, je čas ho zbaliť. Emilie navrhuje, aby sme si pri výbere oblečenia, ktoré si vezmeme so sebou, pripravili hotové outfity, ktoré určite využijeme. To vám pomôže vyhnúť sa baleniu príliš veľkého množstva oblečenia.

Odborníčka varuje aj pred vytekajúcimi tekutinami v batožine.

„Zmena tlaku vzduchu môže niekedy spôsobiť únik tekutín, aj keď ich je menej ako 100 ml a vrchná časť je priskrutkovaná“

– vysvetľuje.

Z tohto dôvodu navrhuje, aby ste tekutiny vždy balili oddelene do tesnej nádoby a ukladali ich do kufra ďalej od dôležitých dokumentov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nikdy nenoste tieto veci do lietadla. Dodatočnú kontrolu máte istú. „Upozornia stroj“

Egyptské pyramídy zatvorené pre turistov. Pamätník si zarezervoval miliardár. Párty trvala týždeň

The post Letuška radí, aký kufor si vziať pri ceste lietadlom appeared first on Vášeň v tebe.