Skip to content
Menu
Lesopark Brezina: Oáza prírody a rekreácie v srdci Trenčína
publikované: 15 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Lesopark Brezina: Oáza prírody a rekreácie v srdci Trenčína

Len pár krokov od centra mesta sa rozprestiera lesopark Brezina, ponúkajúci jedinečnú kombináciu prírody, športu a oddychu.

Lesopark Brezina je pre Trenčín nielen miestom na relaxáciu, ale aj zaujímavým priestorom pre aktívne trávenie voľného času.

Historicky sa Brezina začala formovať už v 19. storočí, keď väčšina jej územia bola len holým kopcom, na ktorom sa pásli kozy. Postupom času, pod vedením trenčianskeho farára Ľudovíta Bonaventúra Stárka, sa toto územie začalo zalesňovať brezami, čo dalo parku jeho charakteristický názov. Dnes je Brezina zaujímavým miestom, kde rastú nielen borovice čierne, ale aj buky, javory, jasene, hraby a smrekovce. Pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov (MHSL) sa starajú o udržiavanie a bezpečnosť návštevníkov.

Jedným z najkrajších miest v Brezine je Čerešňový sad, ktorý na jar očarí kvitnúcimi čerešňami a višňami. Okrem toho tu nájdete aj herné prvky, ohniská a ležadlá, vďaka ktorým si môžete vychutnať príjemné chvíle v prírode. Pre milovníkov aktívneho oddychu je k dispozícii množstvo športových aktivít, ako je lanový park Tarzánia, kyslíková dráha alebo turistické chodníky s nádhernými výhľadmi.

Náučné chodníky Sever a Juh ponúkajú možnosť spoznávať históriu a prírodné krásy Breziny, s informačnými tabuľami o rôznych druhoch rastlín a živočíchov, ktoré tu žijú. Školáci sa môžu dozvedieť viac o prírodných spoločenstvách v lesoparku na špeciálne venovanom náučnom chodníku.

Nedávnou novinkou je aj nová lavička s originálnym lesným dizajnom, ktorá poskytuje ďalšie miesto na oddych a relaxáciu v prírode. Lesopark Brezina je tak pre obyvateľov mesta Trenčín vzácnym miestom, ktoré poskytuje širokú škálu možností na trávenie voľného času v prírodnom prostredí.

“Lesopark v dotyku s centrom mesta je vzácnosťou, poskytuje obyvateľom možnosti na relax, opekanie, prechádzky, beh, cykloturistiku, jazdu na horských bicykloch, hry pre deti, v zime na bežecké lyžovanie. Miesta tu je pre všetkých dosť, záleží len na vzájomnej tolerancii a ohľaduplnosti,” hovorí Ivan Jančička z MHSL.

Pre viac informácií o lesoparku Brezina navštívte oficiálnu webstránku Mestského hospodárstva a správy lesov.

©Slovenský večerník/ilustračné foto