Skip to content
Menu
Len tak vás ovocné mušky konečne nechajú na pokoji. Potrebujete 2 veci. Nebude po nich ani stopy
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Len tak vás ovocné mušky konečne nechajú na pokoji. Potrebujete 2 veci. Nebude po nich ani stopy

04.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/SUPAPORNKH).

Jar a leto sú obdobia, kedy sa objavujú ovocné mušky. Sú dráždivé, živia sa pokazeným jedlom a rýchlo sa množia. Ako sa ich zbaviť? S týmto účinným domácim liekom im dáte raz a navždy zbohom.

Ako sa zbaviť ovocných mušiek z vášho bytu?
Foto: shutterstock.com/SUPAPORNKH

Ovocné mušky sú malý hmyz z čeľade drozofilovité. Dosahujú dĺžku 2 až 3 mm, kladú veľa vajíčok a ich životný cyklus trvá len 10 dní. Lákajú ich zvyšky jedla a keď sa uchytia, je ťažké sa ich zbaviť. Našťastie existuje spôsob. Stačí si pripraviť domácu pascu a na tento nepríjemný problém zabudnete.

Ako sa zbaviť ovocných mušiek z vášho bytu? Použite tento trik a hmyz rýchlo odíde

Ovocné mušky nehryzú, no sú nositeľmi baktérií a mikroorganizmov, takže ak sa u vás objavia, treba rýchlo konať. Aby ste s nimi bojovali, nemusíte bežať do záhradníctva a kupovať drahé prípravky. Môžete skúsiť lepší spôsob.

Muchy sa živia fermentovanými a pokazenými potravinami. Priťahujú ich vône, preto sa na boj proti nim oplatí použiť jablčný ocot. Stačí naliať ocot a prostriedok na umývanie riadu do dózy alebo inej nádoby. Atraktívna vôňa priláka hmyz, ktorý sa v roztoku utopí. Najlepšie je umiestniť pasce na rôzne miesta, od kuchynských skriniek až po parapety.

Stačí naliať ocot a prostriedok na umývanie riadu do dózy alebo inej nádoby.
Foto: tiktok.com/@sugarcookieclown

Čo robiť, aby sa k vám domov nedostali ovocné mušky? Rastliny odpudzujúce rastliny. Hmyz neznesie ich pach

Aby sa zabránilo invázii tohto hmyzu, stojí za to konať vopred. Nezabudnite, že na pracovnej doske nenechávajte výrobky, ktoré by sa mohli pokaziť. Tiež by ste nemali nechávať otvorené ovocné konzervy, džemy či dokonca víno, pretože vôňa týchto produktov ich určite priláka.

Špinavý riad treba umývať alebo vkladať do umývačky riadu a do kuchyne sa oplatí vysadiť odpudzujúce rastliny. Bazalka, mäta či levanduľa vydávajú pre muchy nepríjemný zápach, takže ak ich položíte na parapet, nebudú chcieť navštíviť váš byt.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Iní kupujú prostriedky proti potravinovým moliam v obchodoch a preplácajú. Ja zbieram najlepší liek na lúke

Namiesto nanášania na nechty ho naneste na handričku a utrite škáry. Nečistoty z nich behom chvíľky zmiznú a budú ako nové

The post Len tak vás ovocné mušky konečne nechajú na pokoji. Potrebujete 2 veci. Nebude po nich ani stopy appeared first on Vášeň v tebe.