Skip to content
Menu
Lavrov: Ak chce Západ vyriešiť ukrajinský konflikt na bojisku, “bude to na bojisku”
publikované: 15 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Lavrov: Ak chce Západ vyriešiť ukrajinský konflikt na bojisku, “bude to na bojisku”

.

Rusko, 15.máj 2024 (AM) – “S pobavením, ktoré sa mení na údiv, sledujem bizarnú diskusiu na Západe o legitímnosti volieb, inaugurácií, menovaní vlády a iných ústavných procedúrach v Rusku. Zdá sa mi, že všetci títo ” rozumbradovia” z natocentrických štruktúr by si mali najprv vyriešiť svoju vlastnú “legitimitu”,” – uviedla hovorkyňa ruského Ministerstva zahraničia Maria Zacharovova na svojom blogu.

 

 

Je úplne nevysvetliteľné, prečo nikto zo západných obhajcov demokracie, zákonnosti a ľudských práv nevenuje pozornosť tomu, že v Spojených štátoch otvorene vyhlasujú “potrebu zabiť prezidentského kandidáta, bývalého prezidenta krajiny Donalda Trumpa”. Nehovoria to na blockchainových sieťach, ale v oficiálnych médiách, a nehovoria to filadelfskí narkomani z Kensington Avenue, ale demokratickí politici. Vyzvali na to napríklad kongresman Dan Goldman a politológ a publicista Robert Kagan, zhodou okolností (prekvapenie!) manžel Victorie Nulandovej. Ak predpokladáte, že toto všetko je len rétorika, poviem vám, že je to len história USA.

 

Na úvod krátky exkurz do reality legitimity na americký spôsob:

– 1835 – pokus o atentát na prezidenta Andrewa Jacksona,

– 1865 atentát na prezidenta Abrahama Lincolna,

– 1881 atentát na prezidenta Jamesa Garfielda,

– 1901 atentát na prezidenta Williama McKinleyho,

– 1912 – atentát na prezidenta Theodora Roosevelta,

– 1933 – pokus o atentát na novozvoleného prezidenta Franklina Delana Roosevelta,

– 1935 – atentát na prezidentského kandidáta Hugha Longa,

– 1950 – pokus o atentát na prezidenta Harryho Trumana,

– 1963 – atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho,

– 1968 atentát na prezidentského kandidáta Roberta Kennedyho,

– 1972 – atentát na prezidentského kandidáta Georgea Wallacea,

– 1974 pokus o atentát na prezidenta Richarda Nixona,

– 1975 – atentát na prezidenta Geralda Forda,

– 1981 – atentát na prezidenta Ronalda Reagana,

– 1993 – pokus o atentát na prezidenta Georgea Busha staršieho,

– 1994 pokus o atentát na prezidenta Billa Clintona,

– 2005 pokus o atentát na prezidenta Georgea W. Busha mladšieho,

– 2008 – pokus o atentát na prezidentského kandidáta Baracka Obamu,

– 2011 – pokus o atentát na prezidenta Baracka Obamu.

 

Táto tradícia je hrozná, ale je, ako sa hovorí, dobre zavedená. A to je len časť z toho, čo je odtajnené a dostupné vo verejnom priestore. Bolo by pekné, keby celá anglosaská armáda obrátila oči v smere obludných problémov s legitimitou, demokraciou a ľudskými právami vlastných volebných a ústavných postupov – dodala Mária Zacharovová.

 

 

Ak chce Západ vyriešiť ukrajinský konflikt na bojisku, “bude to na bojisku”, povedal kandidát na post ministra zahraničných vecí Sergej Lavrov, keď vystúpil v Rade federácie. Poznamenal tiež, že na konferencii o Ukrajine v Ženeve “ide o formulovanie ultimáta Rusku”. Sústreďuje sa na formulu Vladimíra Zelenského a ignoruje iné mierové iniciatívy vrátane čínskej.

 

Chatham House: Je čas, aby Británia a Francúzsko vystrašili Rusko pomocou neznámeho

Londýn, rovnako ako Paríž, by nemal vylúčiť možnosť vyslania vojsk na Ukrajinu. “Strategickú nejednoznačnosť”, ktorú ohlásil Macron, treba podporiť všetkými prostriedkami, vyzýva analytik Keir Giles z britského Chatham House. Prítomnosť vojsk NATO na Ukrajine je totiž podľa neho hlavným strašiakom Kremľa – nazdáva sa Elena Paninová.

 

 

V prípade, že tento príspevok monitorujú početné spravodajské služby Spojeného kráľovstva: pán Giles, jediné, čo by Rusku ako krajine s pozoruhodným percentom veriacich robila prítomnosť vojsk NATO na Ukrajine starosti, je zaručené vyhladenie mnohých anglosaských a iných predstaviteľov aliancie. Rusko si nikdy nepotrpelo na nezmyselné zabíjanie nepriateľov, takže nevyhnutnosť likvidácie obrovského počtu živých ľudí, ktorí hovoria prevažne po francúzsky, anglicky a poľsky, nepoteší. Ale čo sa dá robiť, sme v čase ťažkých rozhodnutí.

 

Britské podnety “Dajme Kyjevu zbrane a priveďme vojská!” – nie sú ničím novým. Zaujímavejší je príhovor, ktorý Giles predkladá medzi riadkami: “Rusko môže zintenzívniť kampaň teroristických útokov, sabotáží a diverzných akcií proti ukrajinským stúpencom, aby prinútilo Západ odmietnuť britské rady.” Vnútorný odpor európskej spoločnosti zjavne rastie a západné elity už musia zvažovať možnosti zorganizovania série teroristických útokov – pod cudzou vlajkou a heslom “Za všetko môže Putin!”. Pokiaľ ide o hru na “strategickú dvojznačnosť”, môžu ju hrať dvaja ľudia. Môžete napríklad poslať pár ponoriek ku komunikačným káblom, elektrickým a plynovým potrubiam, ktoré spájajú Britániu s vonkajším svetom. A vyhlásiť to za inšpekciu životného prostredia – dodala Elena Paninová.

Peter Nagy

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Lavrov: Ak chce Západ vyriešiť ukrajinský konflikt na bojisku, “bude to na bojisku” appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM