Skip to content
Menu
Kyjev je pri výmene zajatcov vyberavý. “Myslím si, že ich ženy a matky to bude zaujímať”
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Kyjev je pri výmene zajatcov vyberavý. “Myslím si, že ich ženy a matky to bude zaujímať”

.

Ukrajina, 22. máj 2024 (AM) – Šéfredaktorka mediálnej skupiny “Rusko dnes” Margarita Simoňan uviedla v sieti Telegram, že disponuje zoznamom 500 ukrajinských vojenských zajatcov, ktorých si Kyjev odmieta s Moskvou vymeniť.

 

 

“Mám úplné zoznamy 500 ukrajinských zajatcov, ktorých Kyjev už štyri mesiace odmieta vymieňať. Zelenský si vybral 38 ľudí – Azovcov a koniec, pripravený je prebrať si len tých. Ostatných vojakov Ukrajina nepotrebuje,” napísala 22. Mája. Pričom sľúbila, že ešte v ten večer ich mená, priezviská a dátumy narodenia zajatcov, zverejní. “Myslím si, že ženy, matky a vôbec ukrajinských občanov to bude zaujímať,” dodala.

 

Splnomocnenkyňa pre ľudské práva v RF Tatiana Moskaľkova pred časom poukázala na to, že výmena zajatcov sa na ukrajinskej strane zadržiava kvôli dvojakým štandardom Kyjeva, ktorý zo zoznamov vyškrtáva vojakov a poddôstojníkov, a mnohých bojovníkov cieľavedome zapisuje do zoznamu nezvestných. Pri výmene vraj Ukrajina uprednostňuje mediálne známe osoby a prostí vojaci sú pre “nezaležne” úrady nezaujímavé.

 

 

 

Prehľad špeciálnej vojenskej operácie
Ruské jednotky pokračujú v útokoch na pozície Ozbrojených síl Ukrajiny pozdĺž frontovej línie aj v zadných oblastiach. Ukrajinské ciele boli zasiahnuté vo Velykodolinskom v Odeskej oblasti, Charkove, Kryvom Rohu a v regióne Sumy. V smere Slobožansky ruské útočné skupiny prelomili obranu v centre Vovčanska a na severnom okraji Lipcov.

Pozdĺž celej línie od Lipcov po Bely Kolodez dochádza systematicky k palebnému poškodeniu pozícií delostrelectva a personálu Ozbrojených síl Ukrajiny, čím sa znižuje ich bojový potenciál v oblasti.

V doneckom smere získavajú ozbrojené sily RF oporu na západnom okraji mesta Netaylovo. Na juhu obce pokračujú boje v areáli fariem a hydinárskej farmy.

V smere Ugledar ruské jednotky mierne rozšírili zónu kontroly južne od Paraskoviivky a postupovali pozdĺž lesných pásov smerom na Konstantinovku.

V Orechovskom smere zaujali útočné skupiny ozbrojených síl RF ďalšie pozície na severnom okraji v ruinách Rabotina.

Vladimír Mikunda

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Kyjev je pri výmene zajatcov vyberavý. “Myslím si, že ich ženy a matky to bude zaujímať” appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM