Skip to content
Menu
Kúpalisko a plaváreň v Žiari nad Hronom otvorené aj počas letnej sezóny
publikované: 4 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Kúpalisko a plaváreň v Žiari nad Hronom otvorené aj počas letnej sezóny

Tento rok obyvatelia mesta Žiar nad Hronom môžu po prvýkrát využívať nielen plážové kúpalisko, ale aj krytú plaváreň počas letnej sezóny.

Rozhodnutie o tomto kroku padlo na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, pričom súhlasili aj žiarski poslanci.

Plážové kúpalisko bude prevádzkovať súkromný podnikateľ v prenájme počas letnej sezóny od 1. júna do 31. augusta 2024. “Hodnota nájmu bola vyčíslená na sumu 19 600 eur pre dané obdobie na základe znaleckého posudku. Prevádzkovateľom kúpaliska bude podnájomca, čím naša spoločnosť získa nielen plnenie vo výške podnájmu, ale aj ušetrené náklady spojené s prevádzkou v danom období, najmä v personálnej oblasti,” uviedol riaditeľ mestskej eseročky, Igor Rozenberg.

Celý areál plážového kúpaliska bude mať v prenájme spoločnosť BM GROUP SVK z Hliníka nad Hronom za sumu 20-tisíc eur. Tá istá spoločnosť na kúpalisku už piaty rok prevádzkuje bufety. “Dôvodom prenájmu je snaha o väčšiu flexibilitu otváracích hodín a možnosť voľnejšieho pôsobenia na prevádzke,” uviedla spoločnosť vo svojej žiadosti, informuje Mesto Žiar nad Hronom.

Primátor mesta, Peter Antal, potvrdil, že jediným dôvodom prenájmu kúpaliska je možnosť udržať krytú plaváreň v prevádzke aj počas letnej sezóny. “V lete sú najnižšie prevádzkové náklady na plavárni, keďže nie je potrebné platiť vykurovanie. Zároveň očakávame nárast návštevnosti vďaka uzavretiu ďalšej plavárne v okolí,” vysvetlil primátor Antal.

Plážové kúpalisko zostáva posledným nezrekonštruovaným športoviskom v meste. Do kúpaliska v tomto roku nepôjdu žiadne veľké investície, riešiť sa budú iba havarijné stavy. Primátor zdôraznil, že rekonštrukcia kúpaliska je závislá od možných finančných prostriedkov z vonkajších zdrojov.

©Slovenský večerník/ilustračné foto