Skip to content
Menu
Košické Národné tréningové centrum (NTC) je hotové, otvorí sa 15. mája
publikované: 2 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Košické Národné tréningové centrum (NTC) je hotové, otvorí sa 15. mája

Otvorenie Košického Národného tréningového centra (NTC) 15. mája! 

Po dlhej dobe čakania je tu konečne skvelá správa pre športovcov v Košiciach a okolí! Košické NTC, určené pre tenis a bedminton, získalo právoplatné kolaudačné rozhodnutie a 15. mája sa slávnostne otvorí pre verejnosť.

Primátor mesta Jaroslav Polaček uviedol, že výstavba NTC trvala od júna 2022 do apríla 2024 a celkové investície predstavujú 15,3 milióna eur bez DPH. Mesto sa na financovaní podieľalo v sume 2,94 milióna eur. Areál bude zahŕňať 6 kurtovú tenisovú halu s možnosťou využitia pre bedminton, fitness centrum, vonkajšie antukové tenisové kurty, detské ihrisko a ďalšie zázemie, informuje Mesto Košice.

Košické NTC bude slúžiť ako prípravné stredisko pre mládež z východného Slovenska a ako športové centrum pre obyvateľov Košíc a okolia. Očakáva sa, že na dennom základe ho bude využívať od 300 do 500 osôb.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška vyjadril nadšenie z výsledku projektu a verí, že NTC poslúži ako športovisko pre každodenný pohyb a prípravu nových športových talentov.

Tešíme sa na otvorenie Košického NTC a na nové športové príležitosti, ktoré nám ponúkne!

©Slovenský večerník/ilustračné foto