Skip to content
Menu
Košice: MFF ART FILM NEZABUDNE ANI NA NAJMENŠÍCH DIVÁKOV A DO KOŠICKÝCH KÍN PRINESIE FILMY PRE DETI AJ DOSPELÝCH 

Na jubilejnom 30. ročníku Medzinárodného filmovéh…
Regióny
publikované: 11 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Košice: MFF ART FILM NEZABUDNE ANI NA NAJMENŠÍCH DIVÁKOV A DO KOŠICKÝCH KÍN PRINESIE FILMY PRE DETI AJ DOSPELÝCH 

Na jubilejnom 30. ročníku Medzinárodného filmovéh…
Regióny

MFF ART FILM NEZABUDNE ANI NA NAJMENŠÍCH DIVÁKOV A DO KOŠICKÝCH KÍN PRINESIE FILMY PRE DETI AJ DOSPELÝCH 🎥🎞️🧸

Na jubilejnom 30. ročníku Medzinárodného filmového festivalu IFF Art Film Košice si prídu na svoje aj tí najmladší diváci. 👐

🍿 Tešiť sa môžu na nový švédsky animovaný film Bamse a najmenšie dobrodružstvo na svete (2023), ďalší zo série celovečerných animovaných filmov režiséra Christiana Rylteniusa o medvedíkovi Bamsem, ktorého pozná vo Švédsku už niekoľko generácií.

🍿 Slovenské zastúpenie bude mať minoritný slovenský film Čarodejník Kajtek (2023) nakrútený na motívy výnimočného rovnomenného poľského románu spisovateľa Janusza Korczaka. Réžie sa zhostila, Magdalena Łazarkiewicz, mladšia sestra legendárnej režisérky Agnieszky Holland.

🍿 Slovensko bude reprezentovať aj distribučný titul Tonko, Slávka a kúzelné svetlo (2023). Film získal národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší animovaný film za rok 2023 a bol uvedený a ocenený na mnohých medzinárodných filmových festivaloch vo svete. Animovaná rozprávka hovorí príbeh o jedenásťročnom Tonkovi, ktorý má zvláštnu vlastnosť – od narodenia svieti. Jeho príliš starostliví rodičia ho nepúšťajú von, aby ho ochránili pred vonkajším nebezpečenstvom. Keď sa však do ich domu nasťahuje tajuplná Slávka, Tonkovi sa svet obráti hore nohami.

🍿 Na okamih sa diváci prenesú aj do mesta New York, v ktorom žije psík, ktorý si zostrojí vlastného robota. Postupne sa stanú nerozlučnými priateľmi, ktorí si užívajú úžasný New York v tanečnom rytme 80. rokov. V jednu letnú noc však musí psík svojho robota opustiť. Stretnú sa ešte? Príbeh o dôležitosti, ale aj krehkosti priateľstva. Môj kamarát robot (2023) bol nominovaný na Oscara za rok 2023 v kategórii Najlepší dlhometrážny animovaný film.

🍿 Okrem filmových zážitkov sa najmenší diváci môžu tešiť aj na zábavný sprievodný program o ktorý sa postará TV JOJKO. Program TV JOJKO uvádza: Koncert malinyJAM bude venovaný detským návštevníkom, ktorí sa spolu s Miňom a Paťom vydajú do ríše zvierat alebo sa pozrú na chladničkové strašidlo. A istotne nebude chýbať ani najobľúbenejšia pieseň o netopieroch. Čaká na vás jeden veselý a veľký malinyDžúr, na ktorom sa zabavia nielen deti, ale aj dospeláci.Zdroj: Mesto Košice