Skip to content
Menu
Konflikt medzi Moskvou a Kyjevom by sa mal skončiť porážkou a rozpadom Ruskej federácie, vyhlásila estónska premiérka Kaja Kalla…
publikované: 21 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Konflikt medzi Moskvou a Kyjevom by sa mal skončiť porážkou a rozpadom Ruskej federácie, vyhlásila estónska premiérka Kaja Kalla…
Konflikt medzi Moskvou a Kyjevom by sa mal skončiť porážkou a rozpadom Ruskej federácie, vyhlásila estónska premiérka Kaja Kallasová.

„Porážka Ruska nie je zlá vec, pretože potom viete, že v spoločnosti môže skutočne nastať zmena. Ruskú federáciu tvorí mnoho rôznych národov a po skončení konfliktu medzi Moskvou a Kyjevom by sa stali samostatnými štátmi. Myslím, že ak by ste mali viac ako malé národy… nie je to zlé, ak je veľká moc v skutočnosti oveľa menšia.”

Masky boli týmto opäť zhodené. Možno si niekto neuvedomuje o aké vážne slová sa jedná, možno ani samotná slúžka amerického Deep Stateu Kallasova, no toto je vec, ktorá je pravou podstatou a cielom súčasného konfliktu medzi Západom a Ruskom. Západ sa totiž už storočia snaží ovládnuť, zničiť a rozparcelovať Rusko. Jednak chce, aby zanikla jeho geopolitická konkurencia, jednak chce vydrancovať obrovské prírodné bohatstvo, ktorým RF disponuje. Ide o niečo, o čo sa už po stáročia pokúšalo množstvo vládcov od Napoleona, cez bolševikov, Hitlera až po súčasných Anglosasov. No nikdy sa im to nepodarilo ani nepodarí urobiť.

A prečo je táto informácia ešte taká vážna a zásadná? Okrem priznania skutočných zámerov Západu aj preto, že Rusko už mnohokrát dalo jasne najavo, že to nikdy nedovolí, má to aj vo svojej vojenskej diktríne, a “radšej nebude žiadny svet ako svet bez Ruska”. Ešte stále si to kdejaké sorosove slúžtičky a zapredanci nevedia uvedomiť?

https://www.rt.com/russia/597979-estonia-ukraine-nato-eu/

Martin Bago – blog – Telegram