Skip to content
Menu
Koho zaujíma dianie na fronte, tak ruská ofenzíva pokračuje pozdlž celej línie
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Koho zaujíma dianie na fronte, tak ruská ofenzíva pokračuje pozdlž celej línie
Koho zaujíma dianie na fronte, tak ruská ofenzíva pokračuje pozdlž celej línie. Došlo k prielomu na kupjanskej časti frontu. Osada Ivanovka a po nej aj Berestovoe sa dostali pod kontrolu Ruska. Rovnako ruská armáda po Kleščejevje prevzala kontrolu aj nad Andreevkou v DLR a úplne vyčistila Archangelskoe. Kyjevské vojská sa úplne stiahlli aj z obce Krynki v chersonskom smere. Postup je hlásený aj v Chasov Jare, Krasnogorovke, Staromajorskoe a ďalších miestach.

Situácia vo Volčansku a v charkovskom smere ide podľa plánu. Cieľom je prilákať na tento úsek maximálny počet kyjevských vojsk z iných častí frontu. Tie sú však pri priblížení sa ničené presnými údermi KAB-ov a rakiet. Z Volčansku sa postupne stáva ďalší mlynček na mäso ala Artemovsk.

Oslabovanie ostatných úsekov frontu sa začína postupne prejavovať. Vidno to po celej frontovej línii. Pomaly sa začínajú línie hýbať všade. A to Rusko na severe ešte nenasadilo hlavné sily. Tie sú dislokované v Belgorode a Kursku. Hlavný úder sa teda ešte len pripravuje…

Martin Bago – blog – Telegram