Skip to content
Menu
Kedy je spln mesiaca v máji 2024? Na zodiakálnom nebi nebude núdza o emócie
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Kedy je spln mesiaca v máji 2024? Na zodiakálnom nebi nebude núdza o emócie

23.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/JillWellington).

Májový spln, teda kvetinový mesiac, sa na nočnej oblohe objaví 23. apríla. Spln Mesiaca je v astrológii vždy dôležitým momentom, pretože vtedy najsilnejšie pociťujeme silu Mesiaca, ktorá je zodpovedná za naše emócie a skryté túžby. V tomto májovom splne naplno pocítia energiu zemského satelitu tri znamenia zverokruhu.

Čo prinesie kvetný spln v máji?
Foto: Pixabay/JillWellington

Májový spln, teda kvetinový mesiac. Volá sa tak z nejakého dôvodu

Kvetný mesiac, názov májového splnu, bol pravdepodobne prvýkrát publikovaný v 30. rokoch 20. storočia v časopise „The Old Farmer’s Almanach“. Boli to noviny, v ktorých si ľudia obrábajúci pôdu mohli skontrolovať fázy mesiaca v blízkej budúcnosti, predpovede počasia, mapy výsadby a tabuľky kvitnutia.

Uvádza sa tiež, že niektoré severoamerické kmene nazývali májový spln „pučiaci mesiac“ alebo „listový mesiac“ na oslavu nových jarných kvetov. Niektorí ho dokonca nazývali „mesiac výsadby“, pretože označoval čas zasiatia semien pre nadchádzajúcu poľnohospodársku sezónu.

Hoci spln Mesiaca v tomto aspekte súvisí so sadením rastlín a zberom plodín, v astrológii Mesiac a jeho fázy ovplyvňujú nielen prírodu, ale aj konkrétnych ľudí narodených v daných znameniach zverokruhu.

Počas nadchádzajúceho splnu 23. mája pocítia energiu Mesiaca najmä tri znamenia zverokruhu.

Strelec. Ohnivá sila naplní tento spln

Májový spln bude prebiehať v znamení strelca. Ohnivý Strelec preto túto fázu mesiaca pocíti obzvlášť silno. Pre ľudí narodených v tomto znamení to bude čas akcie. Sila je na strane Strelca a budúcnosť je v ich rukách.

Ľudia v znamení strelca budú stredobodom pozornosti. Dôležitý osobný alebo profesionálny cieľ, na ktorom Strelec pracoval posledných šesť mesiacov alebo viac, môže byť teraz na dosah.

Dosiahnutie tohto cieľa by sa však nemalo robiť s ohnivou energiou, ale s pokojom. To je najväčšia výzva pre Strelca, aby sa v tomto splne nenechal strhnúť emóciami.

Baran by sa mal sústrediť na vyriešenie minulých problémov, aby sa posunul vpred

Baran, ktorého znamenie má tiež oheň, pocíti túto plnosť na niekoľkých úrovniach. Mal by sa pripraviť na príchod nového, ale iba ak sa vyrovná s minulosťou.

Tentoraz sa Baran bude musieť zamyslieť nad budúcnosťou a zodpovedať niekoľko zložitých otázok. Akonáhle to urobíte, môžete sa cítiť nabití energiou zmeniť svoje rutiny a pohnúť sa novými smermi. Môže to byť príležitosť cestovať ďaleko, nadviazať kontakty s blízkymi alebo začať novú prácu.

Májový spln Mesiaca bude pre Leva znamením lásky

Tento májový spln bude pre Leva znamením lásky, vzťahov a rodiny. Ľudia narodení v znamení Leva, ktorí už majú svoje rodiny, by s nimi mali tráviť čo najviac času a v budúcnosti sa im to oplatí.

A tí Levi, ktorí sú momentálne samotári, môžu počítať s ohnivým závratom! Romantika, randenie a dvorenie môžu byť teraz obzvlášť príjemné. Pre Leva láska jednoducho kvitne všade naokolo a Lev, ktorý je rád stredobodom pozornosti, každého očarí svojím šarmom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto znamenia zverokruhu môžu byť mrzuté. Vo všetkom hľadajú problém a je ťažké s nimi vychádzať

Úspech v každej oblasti. Jún bude patriť týmto znameniam zverokruhu

The post Kedy je spln mesiaca v máji 2024? Na zodiakálnom nebi nebude núdza o emócie appeared first on Vášeň v tebe.