Skip to content
Menu
KDH VYTRČILO HLAVU Z RADU, SMETISKO OKAMŽITE ZASAHUJE

Na Smetisku sa zrodila nová hviezda. Volá sa Michal Katuška. V tomto prog…
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
KDH VYTRČILO HLAVU Z RADU, SMETISKO OKAMŽITE ZASAHUJE

Na Smetisku sa zrodila nová hviezda. Volá sa Michal Katuška. V tomto prog…

KDH VYTRČILO HLAVU Z RADU, SMETISKO OKAMŽITE ZASAHUJE

Na Smetisku sa zrodila nová hviezda. Volá sa Michal Katuška. V tomto progresívnom šerblíku zjavne prevzal štafetu po Tódovej, čo má za manžela Pamelu z Pezinka.

Smetiarska hviezda sa činí už dlhší čas, no najnovšie ma zaujalo, že Katuška dostal za úlohu likvidovať KDH. Áno, dúhové, dezorientované KDH, ktoré ešte donedávna, teda do druhého kola prezidentských volieb, robilo štafáž Miškovi a ďalším progresívnym veličinám slovenskej politiky a nadbiehalo šerblíkom a ich predstavám o svete a živote vôbec.

Včera Katuška vypľul článok s titulkom „KDH chce z opozície presadiť svoj program. Výsledkom je, že pomáha Smeru“. Hneď v prvej vete článku Katuška žaluje, že kádeháci „vláde pomohli s medveďmi, pripojili sa k dôchodkom, kritizujú zmrazenie eurofondov“. To azda ani nie je potrebné komentovať, len dodám, že Katuškovi by očividne prospelo, keby mu nejaká podvyživená medvedica pleskla tatranku po krku. Snáď by sa spamätal.

Vcelku zaujímavé je pokračovanie článku. Katuška sa odvoláva na povolebné kydanie expredsedu KDH Alojza Hlinu, toho času slúžiacemu na väčšiu slávu božiu pod zástavou liberálno-progresívnej SaS, ktorý obviňoval súčasné vedenie KDH z kolaborácie so Smerom. Okrem iného mal vraj Smer za temný pakt KDH sľúbiť presun eurofondov na samosprávne celky. Vláda naozaj naznačila zámer posunúť rozhodovanie o eurofondoch na kraje. A z toho hviezdny smetiar Katuška vyvodzuje záver, že časť Hlinovo povolebného blúznenia „sa javí ako opodstatnená“.

K tomu sa žiada pripojiť zopár poznámok.

Po prvé, smetiari musia byť neobyčajne zúfalí, výsledkami dvoch prehraných volieb frustrovaní a mentálne vyprahnutí, ak sú odkázaní na psychotickú produkciu Alojza Hlinu. Oháňať sa Hlinom je prejavom hlbokého intelektuálneho úpadku a ide o neporovnateľne väčší faul ako zaklínanie sa Che Guevarom.

Po druhé, KDH prejavilo nepatrné náznaky zdravého rozumu, najmä podporou riešenia medveďov a odmietaním krížovej výpravy Miškovej progresívnej bagáže v Bruseli za zastavenie eurofondov Slovensku len preto, že ľudia nezvolili „žiaducu“ parlamentnú väčšinu. Katuška z toho vyvodzuje, že hnutie pomáha Smeru. Normálny človek by povedal, že KDH robí aspoň čiastočne (alebo konečne?) autonómnu politiku. Smetisko a Katuška v tom vidia kolaboráciu so Smerom, čo dokazuje, že účelom ich existencie a činnosti nie je informovanie verejnosti, ale udržiavanie jednoty progresívneho národného frontu. Kto vybočí, toho zasiahne železná päsť smetísk, katušiek a iných progresívnym komsomolcov s neslobodnými, otrockými dušičkami.

Po tretie, v susednom Poľsku o implementácii eurofondov rozhodujú vojvodstvá, čo sú ekvivalenty našich krajov. Azda by mohli smetiari Katuškovi kúpiť bicykel, nech si ide prevetrať tú prázdnu hlavu na cyklotrasy do Malopoľského vojvodstva. Nielen cyklotrasy, ale mnohé iné projekty s významným hospodárskym dosahom tam financujú z eurofondov. Poliaci zverili eurofondy vojvodstvám preto, lebo v regiónoch vedia najlepšie o svojich potrebách. Slováci to mali urobiť takisto oveľa skôr. Vyhli by sme sa množstvu nezmyselných projektov a túto diskusiu so Smetiskom by sme už tiež mali dávno za sebou.

Po štvrté, ak by aj bolo niečo pravdy na tom, že KDH má so Smerom nejaké dohody, rozhodne by to nemal byť dôvod na alarmujúce články. Práve naopak, ak dokážu uzatvárať a dokonca aj dodržiavať zmysluplné dohody politické strany rozdelené hranicou oddeľujúcou koalíciou od opozície, môže to naznačovať, že na Slovensku nie je až tak zle, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. To však platí len v prípade, ak taká dohoda skutočne existuje, o čom veľmi a podľa mojej mienky aj dôvodne pochybujem.

Po piate, naozaj by bolo prospešné, ak by sa koalícia a opozícia k sebe nesprávali ako úhlavní a smrteľní nepriatelia. Vzorec politickej vojny je na Slovensku, žiaľ, pravidlom a progresívne šerblíky, katušky, ockovia Miškov či manželky sudkýň z Pezinka sa v takomto prostredí cítia ako ryby vo vode. V komplexnejšom prostredí by vyhynuli, pretože na zvládnutie sveta s viacerými premennými im chýbajú sivé bunky.

Ďateľ on Facebook