Skip to content
Menu
Kam naliať aviváž a kam prášok do práčky? Skontrolujte, či to robíte správne
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Kam naliať aviváž a kam prášok do práčky? Skontrolujte, či to robíte správne
Aktuálne

09.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Kam naliať aviváž a kam prací prášok? Na rozdiel od zdania to nie je také zrejmé, najmä v nových zariadeniach. Pre správne používanie práčky je potrebné tieto priehradky rozlíšiť. Ak si pomýlime komory a nalejeme do nich nesprávne čistiace prostriedky, môže to mať za následok kratšiu životnosť prístroja.

Kam naliať aviváž a kam prací prášok? Na rozdiel od zdania to nie je také zrejmé, najmä v nových zariadeniach.
Foto: súkromný archív

Automatické práčky sú vybavené špeciálnou zásuvkou, ktorá sa zvyčajne nachádza v hornej časti prednej časti zariadenia. Každá zásuvka má niekoľko priehradiek (zvyčajne tri) na pracie a pracie prostriedky. Do ktorého však naliať prací prostriedok a do ktorého aviváž? Kam dať prací prášok?

Kam dať prací prášok?

Princíp je jednoduchý: prací prášok ide do najväčšej priehradky, zvyčajne označenej symbolom „II“ alebo písmenom „A“. Ide o komoru určenú pre hlavný prací cyklus, kde sa prášok dávkuje do bubna v správnom čase. Nezabudnite však neprekračovať odporúčané množstvo prášku – nadmerná pena môže práčku poškodiť.

Kam naliať aviváž?

Aviváž má svoje miesto v menšej priehradke, zvyčajne označenej symbolom kvetu alebo písmenom „B“. Táto tekutina sa uvoľňuje počas posledného plákacieho cyklu, aby zmäkčila tkaniny a dodala im príjemnú vôňu. Ale pozor – do priehradky nenalievajte nadmerné množstvo aviváže, pretože môže zanechať na oblečení mastné škvrny.

Prací prášok ide do najväčšej priehradky, zvyčajne označenej symbolom „II“ alebo písmenom „A“.
Foto: súkromný archív

POZRITE TIEŽ AJ: Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty

Kam naliať prací prostriedok?

Niektoré práčky majú prídavnú priehradku označenú symbolom „I“ alebo písmenom „C“, určenú pre tekutý prací prostriedok používaný v cykle predpierania alebo pre špeciálne pracie programy. Tekuté čistiace prostriedky sa často vyberajú, pretože sa ľahko rozpúšťajú a účinne odstraňujú nečistoty pri nízkych teplotách. Taktiež nezanechávajú biele stopy na tmavých látkach.

Väčšina moderných práčok automaticky dávkuje pracie prostriedky, takže počas prania nemusíte pridávať tekutinu ani prášok. Pred zapnutím práčky stačí správne naplniť priehradky v zásuvke.

Správne naplnenie priehradiek v zásuvkách je veľmi dôležité, pretože zaručuje nielen efektívne pranie, ale aj predlžuje životnosť nášho oblečenia. Pred prvým použitím sa oplatí pozorne si prečítať návod na práčku, aby ste sa naučili, ako prístroj správne používať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nastrúhajte ho a pridajte do bielizne. Prací prášok už nebudete potrebovať. Ťažkým škvrnám dáte rýchlo zbohom

Ako vyčistiť biele tenisky? Zabudnite na práčku. Existuje lepší spôsob. Potrebujete len 2 prísady

The post Kam naliať aviváž a kam prášok do práčky? Skontrolujte, či to robíte správne appeared first on Vášeň v tebe.