Skip to content
Menu
Júl bez plastu: Spoločne proti plastovému znečisteniu v Turzovke
Regióny
publikované: 26 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Júl bez plastu: Spoločne proti plastovému znečisteniu v Turzovke
Regióny

Mesiac júl je známy aj ako „Júl bez plastu“ (v angličtine Plastic Free July) a predstavuje skvelú príležitosť byť súčasťou riešenia plastového znečistenia. Táto globálna iniciatíva každoročne zapája milióny účastníkov z rôznych krajín, ktorí sa snažia znížiť množstvo plastového odpadu vo svojom každodennom živote. Je to šanca pre každého z nás prispieť k čistejšiemu a zdravšiemu prostrediu.

Radi by sme Vás pozvali, aby ste sa do tejto výzvy zapojili aj Vy a Vaša samospráva. Zapojením sa môžete výrazne prispieť k zníženiu plastového odpadu vo vašej komunite. Oslovte domácnosti, podniky, školy a iné organizácie a spolupracujte na vytváraní aktivít, ktoré budú podporovať minimalizáciu plastového odpadu.

Aké aktivity môžete zrealizovať a aký bude ich rozsah, je samozrejme len na Vás. Môžete sa inšpirovať návrhmi, ktoré nájdete na našej webovej stránke nulaodpadu.sk. Táto stránka obsahuje množstvo užitočných pomôcok, vrátane rôznych infografík a kvízov, ktoré môžete využiť vo svojej kampani.

Ako informuje mesto Turzovka, na stránke Priatelia Zeme nájdete letáky o predchádzaní vzniku odpadu a ďalších témach, ktoré si môžete zdarma stiahnuť a umiestniť na svoju webovú stránku. Ak potrebujete letáky na mieru, sme pripravení Vám ich pripraviť v elektronickej či tlačenej forme po dohode za úhradu.

Veríme, že aj vo Vašej samospráve nájdete priestor na zapojenie sa do Júla bez plastov. Ak sa rozhodnete zorganizovať nejaké aktivity, budeme radi, ak nás o tom budete informovať. S Vaším súhlasom môžeme o Vašich aktivitách informovať na našich webových a facebookových stránkach, aby sme inšpirovali ďalších k podobným krokom.

Spoločne môžeme prispieť k lepšej budúcnosti bez nadmerného plastového odpadu. Pridajte sa k nám a ukážte, že Vám na našej planéte záleží.

© Slovenský večerník/ilustračné foto