Skip to content
Menu
Jennifer Aniston otvorene o svojom toxickom vzťahu s matkou
publikované: 7 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Jennifer Aniston otvorene o svojom toxickom vzťahu s matkou

04.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Joe Seer).

Jennifer Aniston (55) dúfa, že jej príbeh môže byť inšpiráciou pre ostatných, ktorí bojujú s podobnými problémami v rodinných vzťahoch. Jej odvaha prehovoriť o týchto bolestivých skúsenostiach môže byť podľa herečky krokom k väčšiemu porozumeniu a empatii medzi ľuďmi.

Foto: shutterstock/Joe Seer

Herečka strávila väčšinu svojho života v centre pozornosti so všetkými odleskami slávy. Vo veku 53 rokov sa ale rozhodla prehovoriť o náročnom vzťahu so svojou matkou, Nancy Dow (79+). V rozhovore pre magazín Allure herečka otvorene prehovorila aj o rokoch napätia a toxických momentoch, ktoré ich vzťah poznačili.

Životné úspechy herečky

Aniston bola nominovaná na množstvo ocenení a mnohé z nich aj získala. Objavila sa na zoznamoch najpopulárnejších a najúspešnejších žien sveta. Jej rola Rachel Green v ikonickom seriáli Priatelia je považovaná za jednu z najväčších a najúspešnejších televíznych postáv svojej doby. Preto je ťažké uveriť, že za takou úspešnou kariérou a verejným životom stojí komplikovaný príbeh z detstva, o ktorý sa dlho nechcela podeliť.

Kritická matka a neistota

Herečka sa nikdy netajila tým, že jej vzťah s matkou bol náročný.

„Bola krásna, úžasná modelka, ale veľmi kritická. Nikdy som nevedela, čo urobím zle,“

– priznala sa Jennifer.

Matka bola podľa jej slov veľmi náročná a kritická, čo malo neskôr výrazný vplyv na jej sebavedomie a pohľad na seba samu. Táto kritika ju sprevádzala od detstva až po dospelosť, a zanechala na Jennifer hlboké emocionálne jazvy.

Po rozchode rodičov zostala Jennifer s matkou, no ich vzťah sa tým nezlepšil, skôr naopak. Matka ju začala zanedbávať ešte viac, najmä po emocionálnej stránke. Jennifer si spomenula, ako na ňu pri jednej hádke raz zvýšila hlas, za čo ju matka okamžite vysmiala. Povedala, že to pre ňu bolo ako úder päsťou do žalúdka.

Verejná zrada

Vzťah medzi Aniston a jej matkou sa ešte viac zhoršil, keď Nancy Dow v roku 1999 napísala knihu „From Mother and Daughter to Friends: A Memoir“. V tejto knihe zverejnila množstvo osobných a citlivých informácií o svojej dcére. Pre Jennifer to bola obrovská rana a cítila sa zradená.

„Bolo to, ako keby som prišla o svoje súkromie. Cítila som, že ma moja vlastná matka zradila,“

– uviedla herečka.

Roky zmierenia

Po vydaní knihy ich vzťah ochladol a trvalo roky, kým sa Jennifer dokázala so svojou matkou zmieriť.

„Každý má svoju vlastnú traumu a spôsob, ako ju spracovať. Aj moja matka mala svoje problémy a ja som sa snažila to pochopiť,“

– vysvetlila Jennifer.

Odpustenie a vnútorný pokoj

Hoci sa im podarilo nájsť cestu k určitému zmiereniu, ich vzťah už nikdy nebol rovnaký. Napriek všetkému Jennifer verí, že odpustenie je kľúčom k vnútornému pokoju.

„Nemôžete niesť hnev a bolesť celý život. Musíte sa naučiť odpustiť, inak vás to zožerie zvnútra,“

– povedala herečka.

Keď sa Aniston rozviedla, začala s Nancy znovu budovať vzťah. Keď hovorila o ich opätovnom stretnutí, Jennifer povedala:

„Bolo to naozaj pekné. Je to šialené, k čomu ťa privedie to, že sa tvoj život obráti hore nohami. Pre nás to bol čas a malo sa to stať vtedy, keď sa to stať malo. Tak to bolo jednoducho správne, pomalými krokmi,“

– dodáva herečka.

Nancy v roku 2016 zomrela a neskôr v roku 2018, Jennifer pri spomienke na mamu priznala, že napriek tomu, že bola k nej Nancy drsná, pre ňu vždy chcela len to najlepšie.

Spoločná strata spojila herečku aj s jej otcom Johnom Anistonom. Počas jej života nebol ani vzťah s ním práve najlepším, rozvod prežívala ako dieťa veľmi ťažko. Teraz sú vraj v kontakte a zmierili sa.

Jej cesta k odpusteniu bola dlhá a náročná, no nakoniec sa jej podarilo nájsť pokoj.

Inšpirácia pre ostatných

Aniston dúfa, že jej príbeh bude inšpiráciou pre ostatných, ktorí bojujú s podobnými problémami v rodinných vzťahoch. Jej odvaha prehovoriť o týchto bolestivých skúsenostiach môže byť krokom k väčšiemu porozumeniu a empatii medzi ľuďmi.

„Každý z nás má svoje boje a traumy. Je dôležité o nich hovoriť a snažiť sa ich prekonať,“

– dodala na záver.

Jennifer, napriek všetkým ťažkostiam, ktorými prešla, zostáva jednou z najobľúbenejších a najuznávanejších herečiek svojej generácie. Jej otvorenosť a úprimnosť v tomto rozhovore sú dôkazom jej sily a odhodlania, a ukazujú, že aj hviezdy majú svoje ľudské stránky a zraniteľnosti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Omladzujúci účes Jennifer Aniston dobyl červený koberec. Požiadajte kaderníka o strih podľa tejto fotografie

Jennifer Aniston ukázala stav svojej pleti. Všetko je vidieť na záberoch po tréningu

The post Jennifer Aniston otvorene o svojom toxickom vzťahu s matkou appeared first on Vášeň v tebe.