Skip to content
Menu
Izraelská armáda tvrdí, že pri útoku v Libanone zabila veliteľa Hizballáhu
publikované: 15 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Izraelská armáda tvrdí, že pri útoku v Libanone zabila veliteľa Hizballáhu

Izraelská armáda v stredu oznámila, že pri utorkovom útoku na juhu Libanonu zabila vysokopostaveného veliteľa libanonského šiitského hnutia Hizballáh, informuje agentúra DPA.

Izraelská armáda uviedla, že zabitý muž bol zodpovedný za plánovanie a vykonanie niekoľkých útokov namierených proti izraelským civilistom a územiu Izraela.

Hizballáh potvrdil smrť jedného zo svojich bojovníkov, no neuviedol jeho hodnosť. Libanonská štátna agentúra NNA uviedla, že pri izraelskom dronovom útoku bolo v utorok večer zasiahnuté auto. Podľa agentúry zahynuli pri útoku dvaja ľudia.

Misia na severe nie je ukončená. Leto môže byť horúce, vraví izraelský minister obrany

Od začiatku vojny v Pásme Gazy medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas prichádza v okolí izralesko-libanonských hraníc takmer ku každodennej konfrontácii medzi izraelskou armádou, Hizballáhom a inými ozbrojenými skupinami.

Na oboch stranách hranice pritom už v dôsledku útokov zaznamenali obete. V dôsledku cezhraničného ostreľovania bolo tiež poškodených na oboch stranách niekoľko obcí, pričom z bojovej zóny už evakuovali približne 150-tisíc ľudí.

Zdroj: HN