Skip to content
Menu
Iránsky prezident podľa médií neprežil, záchranári našli trosky vrtuľníka
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Iránsky prezident podľa médií neprežil, záchranári našli trosky vrtuľníka

Iránsky prezident Ebrahím Raísí a minister zahraničia Hosejn Amírabdolláhján zomreli pri nedeľňajšej nehode vrtuľníka. Informáciu ďalších médií potvrdila dnes ráno tiež iránska štátna televízia. Vrak stroja, ktorý havaroval na severozápade Iránu, našli záchranné tímy dnes skoro ráno.

VIDEO: Záchranárske práce po havárii vrtuľníka s iránskym prezidentom komplikovala hmla

Správu, že Raísí a Amírabdolláhján nedeľňajšiu nehodu vrtuľníka neprežili, priniesla napríklad agentúra Mehr či portál vládneho denníka Iran Daily, píše agentúra AFP. To, že obaja muži zomreli pri nehode, potvrdil agentúre Reuters tiež nemenovaný iránsky činiteľ. Podľa zdroja agentúry vrtuľník úplne zhorel. Stále sa však čaká na oficiálne potvrdenie zo strany úradov.

Miesto, kde sa nachádza vrak vrtuľníka, sa podarilo určiť dnes skoro ráno. “V tejto chvíli nie sú žiadne náznaky, že cestujúci na palube vrtuľníka sú nažive,” uviedla následne podľa agentúry AFP iránska štátna televízia. Informáciu potvrdil aj šéf iránskeho Červeného polmesiaca Pierr Hosejn Kolívand. Ten tiež povedal, že situácia na mieste nie je dobrá.

V noci na dnes turecká agentúra Anadolu zverejnila záznam vyhotovený tureckým dronom, ktorý zaznamenal anomálny zdroj tepla v horách, kde sa od nedele pátralo po vrtuľníku. Záchranná akcia neprestala ani počas noci.

Prezident Raísí sa v nedeľu letecky presúval z oblasti na hranici Iránu s Azerbajdžanom, kde sa dopoludnia zúčastnil na slávnostnom otvorení priehrady s azerbajdžanským prezidentom Ilhamom Alijevom, napísala agentúra AP. Podľa iránskych štátnych médií vrtuľník havaroval v provincii Východný Azerbajdžan na severozápade Iránu, odkiaľ bol hlásený silný dážď, hmla a vietor. Podľa iránskej štátnej tlače bolo na jeho palube celkovo deväť ľudí.

Zdroj: HN