Skip to content
Menu
Ihrisko vo vnútrobloku Dukelská v Modre je otvorené: Radosť pre malých prieskumníkov
Regióny
publikované: 19 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Ihrisko vo vnútrobloku Dukelská v Modre je otvorené: Radosť pre malých prieskumníkov
Regióny

Nové ihrisko vo vnútrobloku Dukelská je konečne otvorené a naši malí prieskumníci ho dôkladne otestovali. Deti sa radovali z rozmanitých herných prvkov, plavili sa na lodi „Pinta“, hojdali sa na štvormiestnej reťazovej hojdačke a vyskúšali si aj hojdačku „Hniezdo“, ktorá je vhodná pre viacero detí naraz. Na fit dráhe preverili svoju telesnú kondíciu a najmenších sme nevedeli odtrhnúť od pieskoviska v tvare člna.

Bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

Ako informuje mesto Modra, herné prvky sú zhotovené a osadené v súlade s príslušnými technickými normami, pričom pod nimi sa nachádzajú bezpečné dopadové plochy. Ihrisko pred užívaním skontrolovala inšpekcia, ktorá vydaním certifikátu potvrdila, že spĺňa všetky požiadavky bezpečnosti pred uvedením do prevádzky.

Rozsiahla príprava a realizácia

Vybudovanie nového inkluzívneho ihriska si vyžiadalo rozsiahle prípravné práce. Spevnené betónové a asfaltové plochy starého ihriska museli byť zbúrané, časť plochy odvodnená a vyrovnaná. Nasledovné práce zahŕňali:

  • Búracie práce a odvoz pôvodného asfaltového povrchu: 23 505 €
  • Oprava a vyspravenie kamenných oporných múrikov: 6 540 €
  • Dodanie a osadenie hracích prvkov a inštalácia bezpečných dopadových plôch: 73 437 €
  • Ošetrenie stromov a úprava podchodných výšok okolo nových hracích prvkov: 2 000 €
  • Spätné úpravy, terénne úpravy, založenie trávnatých plôch a výsadba stromov, krov: 5 765 €
  • Dodanie a osadenie lavičiek, smetných košov a knižnej búdky: 1 974 €

Celkové náklady na vybudovanie ihriska boli pokryté čiastočne dotáciou vo výške 50 000 € od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Zhotoviteľom ihriska bola firma NAJKRAJŠIE IHRISKÁ s.r.o.

Nový priestor pre hru a oddych

Ihrisko vo vnútrobloku Dukelská sa stalo skutočným magnetom pre deti aj rodičov. Kombinácia moderných herných prvkov, bezpečného prostredia a krásneho zeleného okolia ponúka ideálny priestor na aktívny oddych a zábavu pre všetky vekové kategórie.

Tešíme sa, že sme mohli našim deťom a rodinám priniesť nový priestor na hru a veríme, že ihrisko vo vnútrobloku Dukelská bude slúžiť k spokojnosti všetkých návštevníkov po mnoho rokov.

© Slovenský večerník/ilustračné foto