Skip to content
Menu
Ide o odvar na špeciálne úlohy. 20 minút a vaše kuchynské utierky budú ako nové
publikované: 1 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Ide o odvar na špeciálne úlohy. 20 minút a vaše kuchynské utierky budú ako nové

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Linguist).

Utierky sú nevyhnutné v každej domácnosti. Používame ich na čistenie a utieranie rôznych povrchov, a preto sa rýchlo zašpinia. Niekedy je ťažké odstrániť z nich škvrny, ale našťastie existuje spôsob. Stačí jeden výrobok a budú vyzerať ako nové.

Utierky sú nevyhnutné v každej domácnosti. Používame ich na čistenie a utieranie rôznych povrchov
Foto: shutterstock.com/Linguist

Utierky sa najčastejšie používajú v kuchyni, takže nie je ťažké dostať sa k mastným a ťažko odstrániteľným škvrnám, napr. od tuku. V takejto situácii nie je potrebné používať drahé odstraňovače škvŕn alebo handričku vyhodiť. Tento domáci spôsob zbavovania sa špiny je spoľahlivý.

Ako periete špinavé utierky? Skvelý domáci trik, ktorého účinok vás prekvapí. Utierky budú ako nové.

Utierky môžete jednoducho vyprať v práčke. Najlepšie je nastaviť práčku na 90 stupňov Celzia a špina s väčšou pravdepodobnosťou zmizne. Má to však aj svoju nevýhodu. Vysoké teploty poškodzujú materiál, takže utierky môžu rýchlo skončiť v koši. Ako ich môžete vyčistiť?

Stačí vziať vedro alebo misku, naliať do nej horúcu vodu a potom do nej nasypať balíček sódy bikarbóny. Celé to treba premiešať a potom do roztoku vhodiť špinavé utierky a počkať asi 20 minút. Po uplynutí tohto času ich musíte vyžmýkať a hodiť do práčky na štandardný program a po vybratí budú dokonale čisté.

Ďalším spôsobom, ako dostať špinavé utierky, je použitie sivého mydla. Je bezpečné pre životné prostredie a navyše je skvelé na odstraňovanie starých a zaschnutých škvŕn.
Foto: súkromný archív

Ako odstránite škvrny z kuchynských utierok? Je to triviálne jednoduché. Stačí na to jeden výrobok

Ďalším spôsobom, ako dostať špinavé utierky, je použitie sivého mydla. Je bezpečné pre životné prostredie a navyše je skvelé na odstraňovanie starých a zaschnutých škvŕn. Stačí, ak škvrnu namočíte a potom handričku o seba pretriete, aby mydlo začalo peniť. Nechajte ho pôsobiť približne 20 minút, aby preniklo hlboko do tkaniny. Po uplynutí tejto doby hoďte utierky do práčky a špina by mala zmiznúť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Utierky sú čisté ako nikdy predtým. Zbavíte sa aj niekoľko rokov starých škvŕn

Pri koľkých stupňoch prať utierky? Pozor na častú chybu! Inak sa nezbavíte baktérií a špiny

The post Ide o odvar na špeciálne úlohy. 20 minút a vaše kuchynské utierky budú ako nové appeared first on Vášeň v tebe.